Engelleri Aşmak İçin Yürüdüler

Vali Murat Koca, 10 - 16 Mayıs Engelliler haftası etkinlikleri kapsamında “Her İnsan Bir Engelli Adayıdır” sloganıyla düzenlenen yürüyüş etkinliğine katıldı.

Engelleri Aşmak İçin Yürüdüler

Aktekke meydanından başlayarak İsmet Paşa caddesinden devam eden yürüyüş Cumhuriyet parkında sona erdi. Etkinliğe; Vali Koca’nın yanı sıra Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Vali Yardımcısı Erkan Karahan, Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan Cumhuriyet parkındaki programda Sinan Serçeli isimli engelli öğrencinin okuduğu “İçinizden Biriyim” şiiri alanda bulunanlara duygu dolu anlar yaşattı. Sağlıklı her bir ferdin birer engelli adayı olduğunun unutulmaması gerektiğini ifade eden Vali Murat Koca konuşmasının devamında; “ Kimi engellilerin bir kısmının doğuştan bir kısmının ise çeşitli nedenlerden dolayı yaşanan hadiselerle engelli olabiliyorlar. Engelli kardeşlerimizin ailelerine çok teşekkür ediyorum. Kişisel olarak empati yaptığımızda ve kendimizi onların yerine koyduğumuzda yedi gün yirmi dört saat ara vermeden bu anne, baba, kardeşlerin neler çektiğini az yada çok hissedebiliyoruz. Allah bu ailelerimize güç veriyor, kuvvet veriyor, sabır veriyor. İnşallah bu dünyadaki karşılıklarını ahiret yurdunda alacaklarına yürekten inanıyorum. Devlet olarak engelli kardeşlerimize sosyal devlet olmanın bir gereği olarak iş imkânları başta olmak üzere değişik destekler verildiğini biliyoruz. Yasalarımızda ve mevzuatlarımızda da engelli kardeşlerimizin hayatlarını daha iyi devam ettirebilmeleri için kurum ve kuruluşların kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştırıcı tedbir almaları gerekiyor ve gördüğümüz kadarıyla da başta belediyemiz olmak üzere diğer kurumlarımızda bu tedbirleri alıyorlar. Bu vesile ile engelli kardeşlerimizin haftasını kutluyor, Allah kimseyi ne birisine zarar verici konuma düşürmesini ne de engelli hale getirmemesini diliyor, bütün engelli kardeşlerimi kucaklıyorum” dedi.
Vali Koca daha sonra alanda bulunan engelli vatandaşlarla yakından ilgilenerek onlarla bir süre sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi. Programın ardından alanda verilen konserle birlikte engelliler ve vatandaşlar keyifli ve güzel anlar yaşadı.
 

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2017, 17:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285