Eğitim Uzaktan, İlgi Yakından, Şampiyonlar Babaoğlu’ndan

20 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Merkezi Sınav sonuçları açıklandı.

Eğitim Uzaktan, İlgi Yakından, Şampiyonlar Babaoğlu’ndan

Çok zorlu bir sınav dönemini iyi değerlendiren Babaoğlu Koleji, sıralamalar, dilimler ve okul kontenjanları göz önünde bulundurulduğunda öğrencilerini Türkiye’nin en iyi okullarına göndermeye hazırlanıyor. 
Geçen yıla göre çok daha fazla adayın yarıştığı sınavda bu yıl 1.472.088 öğrenci ter döktü. Babaoğlu Eğitim Kurumları öğrencileri yarışa katılan öğrenci sayısı dikkate alındığında kendilerine üst sıralarda yer bulmakta zorlanmadılar. Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav’da %1’lik dilimde 15 , %2’lik dilimde 25 ve %10’luk dilimde 75 öğrenci ile büyük bir başarıya imza atarak ilimizin ülke çapındaki başarısına katkı sağladılar.
Bireysel performansın yanında kitlesel başarıya da ulaşan Babaoğlu Koleji, 90 sorunun sorulduğu sınavda, 120 öğrencisi ile %76,1 doğru ortalaması ve 401,109 puan ortalaması yaparak kendine ait rekoru geliştirdi.
Babaoğlu Eğitim Kurumları LGS Koordinatörü İsmail Demir, yaptığı açıklamada “LGS ile birlikte değişen ölçme-değerlendirme sistemine ve özellikle zorunlu tatil dönemindeki çevrimiçi eğitime kısa sürede adapte olarak öğrencilerimiz için bu zorlu süreci avantaja dönüştürdük. LGS gibi uzun soluklu bireysel yarışı ön plana çıkaran sınavlarda başarılı olmak için tecrübeli kadro, sistemli ve içten çalışmalar vazgeçilmezdir. Başarımızın sırrı, işimizi severek yapmamız. Her sınavdan sonra öğrencilerimizi, Türkiye'nin en seçkin liselerine yerleştirmenin mutluluğu içindeyiz. 
Öğrencilerimizin 2020 LGS tercihlerini, 20-29 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapacağız. Yerleştirme sonuçları ise 10 Ağustos 2020 tarihinde açıklanacak. Bütün öğrencilerimize başarılar diliyoruz. Emeği geçen öğretmen kadromuza, velilerimize ve her biri birer yıldız olan öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284