Hedef: Daha Donanımlı Bireyler Yetiştirmek

Karaman’da görev yapan eğitimciler, Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şubesi, Ar-Ge birimi koordinesinde düzenlenen TÜBİTAK-BİDEB 2237-A Programı desteğiyle, Karaman Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) bünyesinde gerçekleştirilen 2204 A/B Araştırma Projeleri Hazırlama Semineri’nde bir araya geldi.

Hedef: Daha Donanımlı Bireyler Yetiştirmek

Eğitim sürecinde, araştırma projeleri hazırlama aşamaları, yöntemoloji, literatür taraması, proje tasarımı ve yazımı gibi konulara detaylı bir şekilde değinildi. Katılımcılara, başarılı projelerin nasıl hazırlanacağı, bütçe yönetimi ve etkili iletişim stratejileri gibi konularda da pratik bilgiler verildi. 9-10 Aralık 2023 tarihlerinde hafta sonunda, 6 atölyede düzenlenen etkinlikte 75 eğitimci proje hazırlama semineri aldı.

Seminerin açılışında söz alan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, “Değerli akademisyenlerim, eğitimdeki bu değerli zamanı bize ayırdığınız için sizi içtenlikle kutluyor, gösterdiğiniz ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum. Sizlerin rehberliğinde, proje hazırlama sürecindeki zorlukları aşmayı ve başarıya ulaşmayı hedefliyoruz. Öğrencilerimizin geleceğe daha hazır ve donanımlı bir şekilde ilerlemelerine katkı sağlamak adına bu seminere destek verdiğiniz için size minnettarız. Değerli öğretmenlerim, bu gün burada, hafta sonundan zaman ayırarak proje hazırlama semineri için bir araya geldiniz. Sizlerin bilgi ve deneyimle donanarak, bu seminerden büyük bir fayda sağlayacağımıza inanıyorum. Eğitim yolculuğumuzda bize ışık tutan, rehberlik eden siz değerli öğretmenlerimizle birlikte daha nice başarılara ulaşmak dileğiyle katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim.” dedi.

Seminer, alanında uzman akademisyenler, Necmettin Erbakan Üniversitesi’nden Doç. Dr. Mehmet Hacıbeyoğlu, Doç. Dr. Mücahit Yılmaz, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nden Prof. Dr. Cihat Abdioğlu, Prof. Dr. İdris Nebi Uysal, Doç. Dr. Fuad Bakioğlu, Dr. Öğretim Üyesi Ali Bayer rehberliğinde, Karaman Bilim ve Sanat Merkezi'nin ev sahipliğinde gerçekleşti.

2204 A/B Araştırma Projeleri Nedir?

2204-A/B Ortaokul ve Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nın amacı, ortaokul öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamaktır.

Eğitimcilere Düzenlenen Seminerler Meyvesini Veriyor

Hatırlanacağı üzere, 10-11 Aralık 2022 tarihlerinde Abdullah Tayyar Anadolu lisesinde atölye çalışması yapılmış ve Haziran 2023’de TÜBİTAK tarafından bu yıl 17'ncisi düzenlenen 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında ilimizi temsil eden Karaman Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencileri Biyoloji alanında ortaya koymuş oldukları projeleriyle 14 Bin 883 proje arasında Türkiye 2'incisi olarak büyük bir başarıya imza atmışlardı.

Eğitim sonunda toplu hatıra fotoğrafı çektirildiği ve katılımcılara sertifikalarının takdim edildiği seminer, bilimsel araştırmalara olan ilgiyi artırmak ve ilimizin eğitim kalitesini yükseltmek adına önemli bir etkinlik oldu. TÜBİTAK-BİDEB 2237-A Programı desteğiyle düzenlenen bu tür etkinlikler ile ilimizin bilimsel potansiyelini artırarak geleceğe daha donanımlı bireyler yetiştirmek hedefleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284