banner329

İl Müdürü Mehmet Çalışkan Telafi Eğitiminin Ayrıntılarını Paylaştı

Salgın tedbirleri kapsamında, TRT EBA, EBA ve canlı dersler kullanılarak uzaktan eğitim yoluyla başlayan 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2 Temmuz Cuma günü sona erecek. 2 Temmuz sonrasında uygulanacak olan "Telafide Ben de Varım" programının ayrıntılarına ilişkin İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan açıklamalarda bulundu.

İl Müdürü Mehmet Çalışkan Telafi Eğitiminin Ayrıntılarını Paylaştı

“Gayretleri için eğitim camiamıza teşekkür ediyorum”

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, eğitim camiasının Kovid-19 salgınından en çok etkilenen kurumlardan biri olduğunu söyledi. Mehmet Çalışkan, “Salgın döneminde eğitim adına çocuklarımızı motive etmek için yoğun emek gösteren, çabaları ve gayretleri sayesinde öğrencilerimizi eğitim dairesinin içinde tutan eğitim camiamıza teşekkür ediyorum” dedi.

Başvurular Okullara Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yaz döneminde uygulanacak telafi eğitimiyle ilgili açıklamalarda bulunan İl Müdürü Mehmet Çalışkan, “Hiç aksatmadığımız öğretim çalışmalarının dışında, çocuklarımıza yüz yüze kazandırılacak alışkanlık ve davranışlar için telafi eğitimi ile yaz boyu okullarımızda öğrencilerimizle birlikte olacağız. 21 Haziran-2 Temmuz arasında öğrencilerimiz ve velilerimiz https://telafidebendevarim.meb.gov.tr/ adresi üzerinden telafi eğitimlerine ilişkin örnek etkinlikleri inceleyerek okullara başvurularını yapabilirler. “Telafide Ben de Varım” programı ile gönüllülük esasına göre öğrencilerimiz, öğretmenler ve velilerimize yönelik eğitim faaliyetleri 5 Temmuz-31 Ağustos arasında gerçekleştirilecek.” şeklinde konuştu.

Öğrencilere “Güven, merak etme, iş birliği yapma, empati, dostluk, şefkat gibi duyguları geliştirecek bu etkinliklere katılmayı ihmal etmeyiniz.” hatırlatmasında bulunan İl Müdürü Çalışkan, telafi eğitimlerine okul öncesinden özel eğitim öğrencilerine ilkokul, ortaokul ve lise kademesindeki bütün öğrencilerin katılabileceğini dile getirdi.

“Yaz aylarımız etkinliklerle dolu dolu geçecek”

“Salgın sürecinde eksik kalan; çocuklarımızın başkalarının duygularını anlama, kendi duygu ve davranışlarını kontrol etme ve akranlarıyla iletişim becerilerini kuvvetlendirmek için öğrencilerimize yüzmeden, tiyatroya, doğa gezilerinden gökyüzü gözlemine kadar çeşitli bilimsel, sportif, kültürel, sanatsal ve eğitici etkinlikler ve programlar hazırlıyoruz. Zor zamanların ardından gelen kolaylıkla zenginliklerimizi daha da geliştirmek ve kuvvetlendirmek için bu yıl yaz aylarımız etkinliklerle dolu dolu geçecek.” diyen İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan dilek ve temennilerin ardından açıklamalarına son verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285