İlk Yardım Merkezi Açıldı

İlk yardım konusunda eğitimcileri bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla Karaman İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde kurulan İlk Yardım Eğitim Merkezinin açılışı yapıldı.

İlk Yardım Merkezi Açıldı

Açılış programına; İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ve İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan
Arslan’ın yanı sıra şube müdürleri, okul yöneticileri, eğitmenleri ve öğretmenler katıldı. İlk Yardım Eğitim Merkezi açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, “İş Sağlığı ve Güvenliği çerçevesinde kurulan İlk Yardım Eğitim Merkezinde, kursiyer öğretmenler aldıkları eğitimin ardından sınava tabi tutulacak. Sınavda başarılı olan öğretmenler İlk Yardımcı Sertifikası ve İlk Yardımcı Kimlik Kartına sahip olacak. Bu eğitimlerde, bir okul ya da kurumda iş kazası olmaması için neler yapılması gerektiği konusunda bilgiler verilerek ilk yardım esnasında temel yaşam desteğinin en doğru şekilde yapılması sağlanmış olacak. Merkezin açılında emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.
Ardından konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Arslan, birçok insanın ilk yardım eğitimi eksikliğinden ve acil durumlarda uygulanan yanlış yöntemlerden dolayı mağduriyetlere maruz kalabildiğini belirterek verilen eğitimlerle büyük oranda bu sorunun üstesinden gelinebileceğini söyledi. 
Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından ilk yardım konusunda uygulamalı olarak kısa süreli bir uygulama gerçekleştirildi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285