Kmü`de Mezuniyet Coskusu

Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) 2010-2011 egitim-ögretim yili mezuniyet töreni, yaklasik 1500 mezun ögrenci, aileleri, üniversite çalisanlari ve Karaman halkinin katilimi ile büyük bir coskuyla kutlandi.

Kmü`de Mezuniyet Coskusu

 

Kemal Kaynas Stadyumu'nda lazer ve havai fisek gösterileriyle baslayan mezuniyet töreni ellerinde Türk bayragi ve KMÜ flamasi ile coskuyla stadyum geçis alanina giren ögrenciler, her okulun farkli olan binisleri ile renkli bir görüntü olusturdular.

Törende konusan KMÜ Ögrenci Konseyi Baskani Emre Ökkes Soydemir, mezun arkadaslarinin bir üniversite diplomasi almalarinin yaninda sosyal, kültürel ve bilimsel açidan donanimli bireyler olarak topluma yarar saglayacagini, kisa süre içinde ciddi atilim ve degisim yasanan üniversitemizdeki akademik ve idari personelin mezun arkadaslarina sagladigi katkinin farkinda olduklarini belirtti. Soydemir, mezun arkadaslarina her yönden destek veren ailelerin degerinin büyük oldugunu ifade ederek, tüm ögretim elemanlarina, ailelere ve törene katilanlara tesekkür etti.

KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, konusmasinda öncelikle mezunlarin yasaminda en degerli anlardan biri olan mezuniyet töreninin coskusunu hep birlikte yasamanin mutlulugunu hissettigini ifade etti. Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi'nden mezun olanlarin bilimsel ve sosyal alanlarda en iyi sekilde gelistirilmeleri yaninda, ayni zamanda nitelikli insan olarak yetistirilmelerine önem verildigini vurgulayan Prof.Dr. Gökmen, siradan degil, aranan bir üniversite olmak temel hedefi ile farkli olmaya ve topluma hizmet alaninda önemli katkilar saglamaya önem verdiklerini kaydetti.

Bugün bunun gururunu aileler ile birlikte tüm üniversite elemanlarinin paylastigini belirten Prof.Dr. Gökmen, "Mezunlara bundan sonraki hayatlarinda basarilar dilereim. Bu tören, ögrencilerimizin oldugu gibi bizim de gurur günümüz" diyerek sözlerine son verdi. Rektör Gökmen, konusmasindan sonra stadyumda bulunan yüzlerce aile ve ögrenciler tarafindan uzun süre alkislandi.
Ilimiz Valisi Süleyman Kahraman da üniversitenin Karaman'a katkilarindan ve gelismelerden mutluluk duydugunu, mezunlarin ailelerinin sevinçlerini ve ögretim elemanlarinin gururunu paylastigini ifa etti.

Mezunlara, her akademik birimdeki bölüm baskanlari tarafindan diplomalari verildi. Tüm mezunlarin hep birlikte yaptiklari dalgalanma hareketi ve ardindan üniversite egitim serüveninin doruk noktasi sayilan kep atma ani, aileler ve ögrencilerde duygulu anlarin yasanmasina neden oldu.

Protokol üyeleri ve Rektör Prof. Dr. Sabri Gökmen'in elinden plaketlerini alan basarili ögrenciler yas kütügüne isimlerini çaktilar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285