Merkezi Ortak Sinavlar Sorunsuz Gerçeklestirildi

Ortaögretime geçis için 8´inci sinif ögrencilerine yönelik düzenlenen merkezi ortak sinavlar, ikinci gün oturumuyla sona erdi.

Merkezi Ortak Sinavlar Sorunsuz Gerçeklestirildi

Milli Egitim Bakanligi tarafindan tüm yurt genelinde gerçeklestirilen Karaman’da 63 okulda, 317 sinav salonunda, yaklasik 4 bin 291 ögrencinin girdigi ikinci dönem ortak sinavlari, ikinci oturumun sona ermesiyle tamamlandi.
Il Milli Egitim Müdürü Asim Sultanoglu, sorunsuz bir sinav süreci yasandigini söyledi. Iki günde sinav yapilan okullari gezerek sinav uygulamasini yerinde inceleyen Sultanoglu, "Ögrencilerle sinavla ilgili görüstüm. Ögretmenlerinin yaptigi yazililarla, merkezi yazililarin zorluk derecelerinin hemen hemen ayni oldugunu ifade ettiler. Bu sinavlarla, ögrencilerimizin basarilari bir bütün olarak degerlendirilerek stressiz, rahat bir sekilde gelecege daha iyi hazirlanma imkani bulacaklar." diye konustu.
Sultanoglu, iki gün boyunca sabahin erken saatlerinden itibaren, sinavlarin sorunsuz bir sekilde gerçeklestirilmesi için yogun çaba sarf eden okul idarecileri ile ögretmenlere ve Milli Egitim Müdürlügü çalisanlarina tesekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285