Piri Reis Ilkögretim Okulu Bulgaristan, Hoca Ahmet Yesevi Polonya’ya Gitti

Avrupa Birligi Egitim Programlari çerçevesinde hazirlamis olduklari Comenius Okul Ortakligi Projeleri kabul edilen Piri Reis Ilkögretim Okulu idareci ve ögretmenlerinden olusan proje ekibi, projenin üçüncü toplantisini yapmak üzere Bulgaristan’a giderken, Hoca Ahmet Yesevi Ilkögretim Okulu ise Polonya’ya gitti.

Piri Reis Ilkögretim Okulu Bulgaristan, Hoca Ahmet Yesevi Polonya’ya Gitti
Piri Reis Ilkögretim Okulu Proje Ekibi toplanti öncesinde AB Il Koordinatörü ve Sube Müdürü M.Akif Duman ve Projeler Koordinasyon Ekibi’nden Ramazan Arslan’in da katilimi ile Il Milli Egitim Müdürü Bekir Aksoy’u makaminda ziyaret ederek projeleri hakkinda bilgi verdi.
Okul Müdürü Mustafa Çaglar, “European Students: Agents Of Sustainable Development(Avrupali Ögrenciler: Gelisimin Ajanlari adli projemiz kapsaminda okulumuz proje ekibinden 2 idareci, 5 ögretmen ve 6 ögrencimiz olmak üzere toplam13 kisi, 7-12 Mayis 2012 tarihleri arasinda Bulgaristan’da gerçeklestirilecek olan üçüncü proje toplantisina katilacaktir. Projemiz süresince Avrupa’nin farkli ülkeleri ile isbirligi yaparak, çevre sorunlari, ekonomik kalkinma ve yasam standartlarinin yükseltilmesi ile ilgili proje çalismalarimizi degerlendirmeyi ayrica yapacagimiz incelemelerle de mesleki tecrübelerimizi artirmayi amaçlamaktayiz’’ dedi.
Piri Reis Ilkögretim Okulu proje ekibini agirlamaktan dolayi memnuniyetini dile getiren Il Milli Egitim Müdürü Bekir Aksoy yaptigi açiklamada:“ “Su ana kadar projeler kapsaminda idareci, ögretmen ve ögrencilerden olusan 937 personelimiz Avrupa’nin farkli ülkelerinde, ülkemizi ve ilimizi tanitarak, proje konulari ile ilgili arastirma ve inceleme yapma imkâni bulmustur. Bu tür projelerin bir diger özelligi ise ülkeler arasindaki önyargilarin ortadan kaldirilarak dostluk ve baris köprüleri insa edilmesi, dünya barisina katkida bulunulmasidir. Inaniyorum ki; insanlar birbirini daha çok sever, birbirlerini anlamak için daha fazla gayret gösterirse, dünya daha güzel ve yasanabilir bir yer olacaktir. Bu vesileyle Karaman’in ve ülkemizin tüm ögretmen ve ögrencilerini Avrupa Birligi Egitim ve Gençlik Programlarindan daha çok yararlanmaya davet ediyorum. Yunus Emre’nin memleketinden dünyaya selam gönderiyor baris, kardeslik ve sevgi dolu bir dünya diliyorum.” dedi.
Hoca Ahmet Yesevi Ilkögretim Okulu Proje ekibi toplanti öncesinde Il Milli Egitim Müdürü Bekir Aksoy’u makaminda ziyaret ederek projeleri hakkinda bilgi verdi. Avrupa Birligi ve Dis Iliskiler Biriminden Ramazan Arslan’in da katildigi ziyarette Okul Müdürü Ilhami Özkay, “Herseyi Geri Dönüstürelim” adli projemiz kapsaminda 2 kisilik proje ekibimiz 07-13 Mayis2012 tarihleri arasinda Polonya’da gerçeklestirilecek olan proje toplantisina katilacaktir. Projemiz kapsaminda ögrencilerimizde geri dönüsüm ve çevre bilinci olusturmayi, geri dönüsümle ilgili farkindaligi artirmayi, yapilan iyi uygulamalari incelemeyi, deneyimlerimizi paylasmayi ve farkli kültürler arasinda dostluklar kurmayi amaçliyoruz.” dedi.
Hoca Ahmet Yesevi Ilkögretim Okulu proje ekibini agirlamaktan dolayi memnuniyetini dile getiren Il Milli Egitim Müdürü Bekir Aksoy,“Yasadigimiz çevreyi korumak hepimizin sorumlulugunda olup evde, isyerinde ve toplumumuzun her kesiminde geri dönüsüme katkida bulunulmali, çevre bilinci gelismis, içinde yasadiklari dünyanin sorunlarina duyarsiz kalmayan bireylerin yetismesi hedefimiz olmalidir. Yapacaginiz proje çalismasinin mesleki ve kisisel gelisiminize katkida bulunacagina, ögrencilerimizde bir farkindalik olusturacagina inaniyorum. Bu anlamli projeyi hazirlayan basta okulumuzun idareci ve ögretmenlerine, Müdürlügümüzün Avrupa Birligi ve Dis Iliskiler Birimine tesekkür ediyor, basarilar diliyorum.” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284