banner329

KOMPEN Peru’da Vitrine Çıktı

Güney Amerika bölgesine ihracatta son yıllarda oldukça mesafe alan Bera Holding’e bağlı Kompen PVC, Ekvador, Şili ve Bolivya’nın ardından Peru’da da boy göstermeye başladı. Peru'nun başkenti Lima'da düzenlenen IX Uluslararası Tasarım ve Mimarlık Sergisi Expodeco 2022’de Peru Distribütörümüz Euroven Pvc yer alarak Kompen ürünlerini ve çalışmalarını sergiledi.

KOMPEN Peru’da Vitrine Çıktı

Kuruluşundan bugüne 4 kıtada 50 ülkeye ihracat yapan Kompen, Güney Amerika Kıtası’nda da söz sahibi olmaya hazırlanıyor. Peru'nun başkenti Lima'da düzenlenen IX Uluslararası Tasarım ve Mimarlık Sergisi Expodeco 2022’de boy gösteren Kompen PVC Peru Distribütörü İbrahim Gökdemir, Kompen kalitesinin ülkede beğeni topladığını belirterek, Peru’da başarılı işlere imza atmayı hedeflediklerini ifade etti.

Kompen Genel Müdürü Erdal Küçükşehir ise, sürekli ve istikrarlı büyümek için ihracatın son derece önemli olduğunu belirterek “Ülkemizin gelişmesine, kalkınmasına temel etken olan ihracat ile şirketimiz de büyümeye devam ediyor. Bu anlamda ürünlerimizi çeşitlendirerek yeni pazarlar için Ar-Ge çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi. İç pazardaki talep daralmasını pazarı çeşitlendirerek bertaraf etmeye çalıştıklarını ifade eden Kompen Genel Müdürü Erdal Küçükşehir, 2023 yılında daha büyük hedeflere ulaşmanın yolunun da kaliteli ürünlerle, yeni pazarlara açılmaktan geçtiğini söyleyerek sözlerini şöyle tamamladı: “Pandemi ve fiyat istikrarsızlığına rağmen sektörde söz sahibi olmaya devam ediyorsak ve her yıl ülkemizin en büyük 1000 şirketi arasında yer alıyorsak şüphesiz burada ihracatın rolü büyüktür.”

Kompen PVC, ISO 14040-44 Kalite Standart politikalarına uygun olarak Ağustos ayında Çevre Ürün Beyanı (Environmental Product Declaration) belgesini almıştı. Bu belge ile Kompen, pvc profil üretiminde karbon ayak izi hesaplamasını kalite standartları çerçevesinde yaptırarak, Avrupa’daki tüketicilerin taleplerine uygun olarak Çevreci profil üretimindeki hassasiyetini ortaya koydu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285