Aileler Kahvaltida Biraraya Geldi

“15-21 Mayis Aile Haftasi” ve “10-16 Mayis Özürlüler Haftasi” nedeniyle Aile ve Sosyal Politikalar Il Müdürlügünün düzenledigi aile haftasi etkinlikleri kahvalti programi ile son buldu.

 Aileler Kahvaltida Biraraya Geldi

Kahvalti programi ilimiz Stad Çay Bahçesi Mabeyn Salonunda 70 kisinin katilimi ile gerçeklestirilmistir. Kalvaltiya engelli birey ve aileleri, koruyucu ailelerimiz, Aile Danisma Merkezinden rehberlik ve danismanlik hizmeti alan ailelerimiz, Aile ve Sosyal Politikalar Il Müdürü ve esleri, kurum çalisanlari katildi..

Programda konusma yapan Il Müdürü Hasan Erkan, “Aile kurumu hayatin her evresinde en önemli kurumdur. Destek aldigimiz, paylastigimiz ve sigindigimiz bu kavram insanlarin en önemli unsurudur. Aile kavrami genelde çocuklar için çok önemli görünür. Fakat yetiskin insalar içinde en az çocuklar kadar önemlidir. Ailenin güçlülügü ve sürekli olmasi hem çocuklar için hemde yetiskinler için yararli etkiler olusturur. Dagilan ve sorun olan ailevi ortamlarda çocuklarin gördügü zarar kadar yetiskinlerde bu durumlardan etkilenmekte. Problem olan bir ailede o ailenin bütün fertleri ondan etkilenmektedir. Bizim Toplumumuzda Aile kavrami çok önemlidir. Ülkemizde aileye verilen önem diger ülkelere nazaran daha fazladir. Son dönemlerde giderek zayiflamakta olan aile kurumuna gereken önemi vermek ve her zaman aile kurumunu güçlü tutmak hem yetiskinlerimiz hem de çocuklarimiz için daha saglikli bir gelecege adim atmanin en dogru yolu olacaktir. Aile kavramina önem veren ve bugün burada davete icabet eden siz degerli misafirlerimize tesekkür eder, saygilar sunarim”dedi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284