Başkan Çalışkan’ın Hicri Yılbaşı Mesajı

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Hicri yılbaşı dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Müslüman Alemi için bir milat olan Hicri Yılbaşının ülkemize ve tüm dünyaya barış, huzur getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Başkan Çalışkan’ın Hicri Yılbaşı Mesajı

Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, bugün (11 Eylül 2018 Salı) idrak ettiğimiz Hicri Yılbaşı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Çalışkan, mesajında:

“Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Mekke’den Medine’ye hicret ettiği, 1 Muharrem 1440 (11 Eylül 218 Salı) gününe denk gelen ve Müslümanların takvimi olan Hicri takvimin yılbaşına girmiş bulunmaktayız. İlahi bereketin ve feyzin coştuğu, bollaştığı bir ay olan, Muharrem ayı ile başlayan yeni bir yıla daha idrak ediyoruz. Ellerin aynı semada buluştuğu ve dua kapılarının sonuna kadar açık olduğu Yeni Hicri Yıl’ın İslam coğrafyası için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, dünyanın her neresinde olursa olsun din kardeşlerimize ve insanlığa yapılan zulümlerin son bulmasını huzur, barış ve kardeşliğin daim olmasını diliyorum. Bu vesile ile tüm Karamanlı hemşehrilerim ve İslam Alemi’nin, bu mübarek ayın başlangıcı olan Yeni Hicri Yılı’nı tebrik eder, tüm insanlık adına hayırlara vesile olmasını temenni ederim.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285