Bir Değerimizi Daha Kaybettik

Haber alan herkesin gerçek olmasın dediği bir üzüntüye, hüzne açıldı bugün manşetimiz. 

Bir Değerimizi Daha Kaybettik

Ülkemize, ilimize sayısız hizmetler ve eserler kazandıran eski milletvekili ve Gençlik Spor Bakanı Fikret Ünlü vefat etti. 10 Mart 1943 tarihinde ilimize bağlı Ermenek İlçesi’nde doğan Fikret Ünlü rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını kaybetti.Eski Devlet Bakanı hemşerimiz Fikret Ünlü için 21 Şubat 2019 Perşembe günü T.B.M.M. bahçesinde bir tören düzenlenecek.  Düzenlenecek tören sonrası cenazenin Fikret Ünlü'nün vasiyeti üzerine ilimize bağlı Ermenek İlçesi Baklkusan Köyü'nde 22 Şubat 2019 Cuma günü öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazı sonrası defnedileceği bilgi edinildi.   Karaman’ın Sesi ve KGRT Karaman Gazete Radyo ve Televizyonu olarak gülen yüzü, uzlaştırmacı yapısıyla hafızalarda yer edinen eski bakanımız Fikret Ünlü’ye Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine sabır dileriz.  
Evli ve iki çocuk babası olan Fikret Ünlü Kimdir? 
Fikret Ünlü 10 Mart 1943 tarihinde Karaman'ın Ermenek ilçesinde doğdu. İlk öğrenimini Güneyyurt İlkokulu'nda tamamladı. 1963-1964 yılları arasında Ereğli İvriz İlköğretmen Okulu'nda okudu. 1967'de de Gazi Eğitim Enstitüsü Beden Eğitimi Bölümü'nden mezun oldu. Kayseri Mimar Sinan İlköğretim İlkokulu, Konya Maarif Koleji ve Dumlupınar Ortaokulunda öğretim üyeliği yaptı. Bunun yanında Konya Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı, Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü ile Bakan Müşavirliği'nde görevlerde bulundu.
1983 yılında memurluktan istifa ederek siyasete atıldı. Sosyal Demokrasi Partisi ve Sosyaldemokrat Halkçı Partisi'nde önemli çalışmalarda bulundu. 1991 seçimlerinin ardından başbakan başdanışmanı olarak görev aldı. 1995-1999 yılları arasında yapılan genel seçimlerde Demokratik Sol Parti'den Karaman milletvekili seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne girmiştir. Ayrıca Bülent Ecevit'in başbakanlığında kurulan 57. Hükümette, spordan sorumlu devlet bakanı olmuştur.


 

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285