BYEGM: ‘Basın Mensuplarımızın Haklı Gururunu Paylaşıyoruz’

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Basın Kartı Komisyonu’nun 2017 yılı ilk toplantısında ilk kez basın kartı almaya hak kazanan basın mensuplarının basın kartı, BYEGM Konya İl Müdürlüğünde düzenlenen programla teslim edildi.

BYEGM: ‘Basın Mensuplarımızın Haklı Gururunu Paylaşıyoruz’

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Basın Kartı Komisyonu 2017 yılı ilk toplantısını 09 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirmişti. Toplantıda İlk kez basın kartı ve sürekli basın kartı alacak basın mensuplarının başvuruları incelenerek, Konya’da; 2 yaygın gazete, 15 yerel gazete ve 1 yerel televizyon, Aksaray’da ise 1 yerel gazetede görev yapan toplam olmak 19 basın mensubu ilk kez basın kartı almaya hak kazandı.

İlk kez basın kartı almaya hak kazanan basın mensuplarının basın kartları Basın Yayın ve Enformasyon Konya İl Müdürlüğünde düzenlenen programla, İl Müdürü Abdurrahman Fidancı tarafından kendilerine teslim edildi. BYEGM olarak gazetecilik mesleğinin doğasındaki zorlu yolculuğu kolaylaştırmak için çalıştıklarını ifade eden Fidancı, basın kartının saygın bir mesleki kimlik belgesi niteliği taşıdığını belirtti. İlk kez basın kartı almaya hak kazanan basın mensuplarını tebrik eden Fidancı, basın mensuplarının haklı gururunu onlarla birlikte paylaştığını sözlerine ekledi. Basın mensupları ise BYEGM’nin kuruluş yıldönümünde basın kartı almaktan mutluluk duyduklarını dile getirerek, BYEGM Genel Müdürü Mehmet Akarca ve Basın Kartı Komisyonu Üyelerine teşekkür ettiler. Programın sonunda hediye takdiminin ardından birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285