Çukurbag Köyü Geleneksel Kültür Söleni Yapildi

Ilimize bagli Çukurbag köyünde her yil geleneksel olarak düzenlenen Kültür ve Dayanisma günü hafta sonunda yapildi.

Çukurbag Köyü Geleneksel Kültür Söleni Yapildi

Sölene Vali Süleyman Kahraman, Emniyet Müdürü Lütfü Sönmez ile basin mensuplari ve Çukurbagli vatandaslar katildi.
Çukurbag Köyü Muhtari Ibrahim Ünüvar yaptigi konusmada, “Geleneksel hale getirdigimiz ve bu yil sekizincisini kutladigimiz Çukurbag köyü geleneksel kültür ve dayanisma gününde bizleri yalniz birakmayip onure eden basta Valimiz Süleyman Kahraman ve Il Emniyet Müdürümüz Lütfü Sönmez olmak üzere bu anlamli günde bizleri yalniz birakmayan bütün misafirlerimize tesekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Vali Süleyman Kahraman’da konusmasinda, Çukurbag’in her zaman önem verdikleri köylerden biri oldugunu yapilan hizmetlerin daha güzel olmasini arzu ettiklerini belirterek, “Bizim Karaman’a geldigimiz günden beri belirttigimiz bir hedefimiz vardi. Bu hedefimiz sehirde ne varsa, köyde de o olacak. Köylere de o hizmetleri getirecegiz diye söylemistik. Bunu gerçeklestirmek istiyoruz ve bu yönde çalismalarimizi devam ettiriyoruz. Sölenimizin bir ismi kültür söleni olup bu yildan sonra yapilacak olan organizasyonda kültüre dayali yarismalarin yapilmasi bizleri mutlu edecektir. Örnegin kompozisyon, siir, sarki, türkü veya kitap okuma yarismasi olabilir. Bu gibi etkinlikler kültürümüze yönelik kalici etkileri olacaktir. Bu etkinligin bir amaci da kaynasma söleni olup aramizda gurbetçi hemserilerimizin bulunmasi bizleri de son derece mutlu etmektedir. Ben yaklasik bir ay önce yaklasan Ramazan ayi ve gurbetçilerimizin de ilimize gelmesinden dolayi esnaflarimizi ziyaret ederek sattiklari ürünlere zam yapmamalari hatta indirim yapmalari konusunda düsüncelerimi aktardim. Bu çagrima birçok esnafimiz destek verdi. Destek veren esnaflarimiza buradan tesekkür ediyorum. Sahsim olarak bu düsüncemin takipçisi olmaya devam edecegim” dedi.
Yapilan konusmalarin ardindan 2004 yilindan bugüne kadar yapilan etkinliklerde emegi geçenlere Vali Süleyman Kahraman ile Emniyet Müdürü Lütfü Sönmez tarafindan plaket verildi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285