Dar Gelirli 25 Ailenin Çocugu Sünnet Ettirildi

Karaman’da dar gelirli 25 ailenin çocuklari Sosyal Hizmetler Il Müdürlügü Toplum Merkezi Müdürlügü tarafindan sünnet ettirildi.

Dar Gelirli 25 Ailenin Çocugu Sünnet Ettirildi

Sünnet ettirilen çocuklar için Toplum Merkezi Müdürlügü’nde bir sölen düzenlendi. Sölene Karaman Valisi Süleyman Kahraman, Sosyal Hizmetler Il Müdürü Hulusi Öztürk, Emniyet Müdürü Lütfü Sönmez ile sünnet olan çocuklar ve aileleri katildi.
Törende bir konusma yapan Sosyal Hizmetler Il Müdürü Hulusi Öztürk, Toplum Merkezi’nin bulundugu mahallede tespit ettikleri dar gelirli ailelerin çocuklarini sünnet ettirdiklerini söyledi.
Toplum Merkezi’nin faaliyetleri hakkinda kisa bir bilgi veren Öztürk, çocuklari topluma kazandirmak, eksikliklerini gidermek için çesitli faaliyetler yürüttüklerini belirtti.
Vali Süleyman Kahraman’da konusmasinda, sünnet olup erkeklige adim atan çocuklardan büyüdüklerinde erkekçe davranmalarini isteyerek, “Sizlerin büyüyüp kocaman adamlar oldugunuzda Karaman ve ülkemiz için önemli isler yapmanizi arzu ediyorum. Devletin sefkatli kollari bu çocuklarimizi sardi sarmaladi. Bundan sonrada devletin her kademesi sizlerin yaninda olmaya devam edecek” diye konustu.
Yapilan konusmalarin ardindan Vali Süleyman Kahraman ve protokol üyeleri sünnet olan çocuklara çesitli armaganlar verdi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285