"Gençler Bizi Hatırlasın'' Yarışması İçin Son Başvuru Tarihi 1 Ekim

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın kuşakları buluşturan İnceleme, Araştırma ve Belgeleme Yarışması ''Gençler Bizi Hatırlasın" yarışmasına katılmak için son üç gün kaldı. Yarışmaya katılmak isteyen gençler eserlerini 1 Ekim 2016 tarihine kadar teslim edebilecek.

"Gençler Bizi Hatırlasın'' Yarışması İçin Son Başvuru Tarihi 1 Ekim
Yarışma ile gençlerin yaşlılarla bağlarını güçlendirmek, gençlerin elde ettikleri bilgileri özgün bir biçimde sunmalarını sağlayarak üretkenliklerini desteklemek amaçlanıyor.
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği yarışma kapsamında gençler sanatsal, kültürel, geleneksel ve tarihi değerlerimiz ile yaşanmış fakat yazılmamış hayat öyküleri hakkında kültür mirasçılarımız olan yaşlıları ziyaret edecek. Yaşlıların yaşanmış fakat yazılmamış sıradışı hayat hikayelerini dinleyecek olan gençler, bunları yazılı hikaye haline dönüştürecekler. Gençlerin yaşlılar ile görüşmelerden elde edecekleri bilgileri özgün bir biçimde sunmalarını sağlayarak, kuşaklar arasındaki bağların güçlendirilmesinin hedeflendiği projede Türkçe'nin gençler tarafından doğru ve etkin biçimde kullanılması da hedefleniyor.
Sonucu 20Kasım 2016 tarihinde www.gsb.gov.tr, www.gencgonulluler.gov.tr/genclerbizihatirlasin internet adresinden ilan edilecek yarışmada birinciye 4 bin TL, ikinciye 3 bin TL, üçüncüye 2 bin TL ve mansiyon ödülü olarak da bin TL verilecek. Yarışma için bir de ödül töreni düzenlenecek. Ödül töreninin tarihi www.gencgonulluler.gov.tr/genclerbizihatirlasin adresinden ilerleyen günlerde ilan edilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284