Karaman’ın Geleneksel El Sanatları Kitabı Çıktı

Karaman Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Karaman Belediyesi’nin yöresel el sanatlarına ışık tutacak ‘Karaman Geleneksel El Sanatları’ isimli kitabı belediye kültür yayınlarına dâhil etti.

Karaman’ın Geleneksel El Sanatları Kitabı Çıktı
Karaman Belediyesi kültür yayınlarına yeni bir kitap daha kazandırdı. Geçmişten günümüze el sanatlarının işlenerek üretildiği 250’ye yakın el işi ürün 227 sayfalık kitapta sergileniyor. El Sanatları Teknolojisi Emekli Öğretmen Gönül Duru Aktaş önderliğinde Karaman Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan kitap uzunca bir araştırma ve arşivlerin incelenmesinin ardından bastırıldı. ‘Karaman Geleneksel El Sanatları’ kitabında sunulan bilgiler, herkesin rahatlıkla anlayabileceği şekilde anlatılarak, kişilere ve kurumlara ait olan eserleri tanıtan fotoğraflarla desteklendi.
Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, kitabın Karaman’ın tanıtımı ile ilgili zengin bir içeriğe sahip olduğunu söyleyerek: "Karaman kültüründeki estetik ve zarafetin yanı sıra köklü ve zengin mazisine dair örnekler sunan bu eserin el sanatlarımızın araştırılıp kayıt altına alınması, tanıtılması, yeni tasarımlara ilham olması konusunda önemi büyüktür. ‘Karaman Geleneksel El Sanatları’ kitabı Belediyemiz Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüzün uhdesinde; kıymetli büyüğümüz, emekli öğretmen Gönül Duru Aktaş'ın gayretleri ile Karaman kültürüne kazandırılmış oldu. İleride el sanatları konusunda yapılacak çalışmalara katkı sağlayacak ve kaynak oluşturacak bu eserin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284