Kilbasan ve Ayranci Diri Fay Hatti Üzerinde Bulunuyor

Asrin felaketi olarakta nitelendirilen 17 Agustos Gölcük Depremi`nin 12. yildönümünde unuttugumuz veya bir sekilde unutturulan deprem gerçegi tekrar gündeme oturdu.

Kilbasan ve Ayranci  Diri Fay Hatti Üzerinde Bulunuyor

Felaketin yildönümümde uzmanlar olasi Istanbul depremine karsi tam anlamiyla hazir olunmadiginin altini çizerken, devlette konu ile ilgili süratle çalismalarini sürdürüyor. Tabii ülkemizde deprem riski bulunan tek il Istanbul degil. Türkiye'nin tüm illerinde fay hatlari bulunuyor ve hemen hemen her il deprem riski ile karsi karsiya. Anadolu’nun birçok bölgesinde hareket etmeye hazir fay hatti tespit edildi.
Deprem Arastirma Dairesi tarafindan hazirlanan il il deprem haritasinda Karaman’in neredeyse tamami 5. derece deprem kusaginda görülürken, ilin dogu ve güneybati bölümünde çok az bir bölge 4. derece deprem kusagina giriyor.
Ilimize bagli Kilbasan kasabasi ve Ayranci beldesinin bir kismi ise diri fay hatti üzerinde bulunuyor.
Zaman zaman ilimizin degisik bölgelerinde meydana gelen sarsintilar zaman zaman hissedilirken, ilimizde en fazla hissedilen sarsinti geçtigimiz yillarda merkez üssü Kilbasan olarak tespit edilen 4,5 büyüklügündeki depremdi. Sarsinti il merkezinde de yogun hissedilmis ve vatandaslarda panige neden olmustu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285