banner358

Kızılay Karaman: “4 Farklı Görevi Yürütme Gayretindeyiz”

Türk Kızılay Derneği Karaman Şubesi, korona virüs çalışmalarında hizmet etme gayretlerine devam ediyor.

Kızılay Karaman: “4 Farklı Görevi Yürütme Gayretindeyiz”

Türk Kızılay Derneği Karaman Şubesi tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Koronavirüs tedbirleri kapsamında yurt dışında yaşayan ve yurt dışında öğrenim gören binlerce Türk vatandaşımız, Türkiye Cumhuriyeti’nin gönderdiği kurtarma uçakları ile Türkiye’ye getirilerek birçok farklı şehirde Gençlik ve Spor Bakanlığı’mıza bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumlarında, tedbir amaçlı olarak 14 günlük karantinaya alınıyor. 42 ilde 63 Kredi Yurtlar Kurumu'nda karantinaya alınan vatandaşlarımıza Türk Kızılay ekipleri tarafından 3 öğün sıcak yemek hizmeti verilmektedir.

Karaman ilimizde bulunan, Kredi Yurtlar Kurumu'na bağlı Nefise Sultan ve Hatuniye öğrenci yurtlarımızda tedbir amaçlı gözlem altında tutulan 473 misafirimiz ile bu organizasyonun yürütülmesinde görev alan sağlık personellerimizin, AFAD ekiplerimizin, Gençlik Spor İl Müdürlüğü çalışanlarımızın ve Emniyet güçlerimizin 3 öğün yemek ve içecek ihtiyaçları Türk Kızılay Derneği Karaman Şubesi tarafından karşılanmaktadır.
Devletimizin bize vermiş olduğu görevi layıkıyla yerine getirme ve Karamanlı hemşehrilerimize hizmet etme gayreti içerisindeyiz.
4 farklı  görevi yürütme gayreti içerinde olan Türk Kızılay Derneği Karaman Şubesi, sahadaki gönüllüleri ve profesyonel ekipleri sizin de manevi desteğinizle büyük bir özveri ve gayretle teyakkuz halinde çalışma yapmaktadır” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285