KMÜ’ye 2 Bin 430 Yeni Ögrenci Kayit Yaptiracak

Üniversitelerde kayit islemleri basladi. 9 Eylül Cuma gününe kadar devam edecek kayit islemleri nedeniyle Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi’nde yogun bir mesai vardi.

KMÜ’ye 2 Bin 430 Yeni Ögrenci Kayit Yaptiracak

Kayitlarin ilk günü sabahin erken saatlerinden itibaren Rektörlük binasinin önüne kayit yaptirmak için ögrenciler ve velileri toplandi.
Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi’ne bu yil 2 bin 430 yeni ögrencinin kaydi yapilacak. Kayitlarin baslamasi nedeniyle muhabirimiz Üniversite Ögrenci Isleri Daire Baskani Mevlüt Balta’dan bilgiler aldi. Balta, üniversitenin doluluk oraninin lisans düzeyinde yüzde 91, ön lisansda yüzde 97, üniversite genelinde ise yüzde 93 civarinda oldugunu söyledi. Kayitlarin ilk günü olmasina karsin saat 17.00’ye kadar kayit yaptiran ögrenci sayisinin 500’ü buldugu ögrenildi.
Ögrenci Seçme ve Yerlestirme Merkezi tarafindan yapilan LGS ve LYS sonuçlarina göre 2 bin 430 ögrenci, KMÜ’ye kayit yaptirma hakki kazandi. Kayitlar 05 Eylül-09 Eylül 2011 tarihleri arasinda devam edecek ve harçlarini yatirarak evraklarini tamamlayan ögrenciler Yunus Emre Yerleskesi Rektörlük binasinda kurulan kayit masalarina müracaat ederek islemlerini tamamlayabilecekler.
Kayit yaptirmak için çesitli illerden gelen ögrenciler ise ögrenci otomasyon sistemi sayesinde 2 dakika gibi kisa bir süre içerisinde kayit islemlerini tamamladiklarini belirterek, Karaman’a gelirken kayitlarin saatlerce sürebilecegini düsündüklerini ancak otomasyon sistemi sayesinde kayit için çok fazla zaman harcamadiklarini söylediler.
Karaman’a ilk defa gelmelerine karsin sehri begendiklerini belirten ögrencilerin kayit sirasinda heyecanli olduklari da gözlerden kaçmadi.
Diger taraftan YÖK, üniversitelerin kontenjan sayilarini da belirledi. Buna göre ilimiz Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesine 388 ek kontenjan ayrildi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285