banner358

Öğretmenler Günü Karaman Temsilcisinden İl Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında 21 – 25 Kasım tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen tören ve etkinliklerde Karaman’ı temsil eden Karaman Bilim ve Sanat Merkezi Matematik Öğretmeni Ömer Arslan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nu ziyaret etti.

Öğretmenler Günü Karaman Temsilcisinden İl Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret

Karaman Bilim ve Sanat Merkezi Matematik Öğretmeni Ömer Arslan, 21 – 25 Kasım tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen tören ve etkinliklere ilişkin İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nu ziyaret ederek bilgiler verdi. Ömer Arslan, “Ankara Tren Garı'nda gerçekleştirilen ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk'un da katıldığı '81 İl İyi Örnek' etkinliğinde Karaman genelinde yapılan çalışmalarla ilgili sunum gerçekleştirdik. TBMM Başkanı Sayın Binali Yıldırım’ın öğretmenler onuruna verdiği yemeğe ve 81 ilden gelen başarılı öğretmenleri kabul ettiği meclis kabulüne de katıldık” diye konuştu.
Ziyaretten duyduğunu memnuniyeti dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, öğretmenlik mesleğinin toplum nezdindeki yerine dikkat çekerek öğretmenlerin omuzlarında geleceğin şekilleneceğini ifade etti. Kuntoğlu, “Bakanlığımızın 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında 2023 Eğitim Vizyonu'nun üzerinde kurulduğu temel unsur olan öğretmenlerimize ilişkin etkinlikler yapılmış. İnşallah bu etkinlikler öğretmenimize yeni kazanımlar elde etmesinde yol gösterici bir program olur. İlimiz öğretmenlerini temsilen katılan Karaman Bilim ve Sanat Merkezi Matematik Öğretmeni Ömer Arslan’a ziyaretinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.
24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 81 il ve yurt dışı temsilciliklerinden illerini temsilen gelen öğretmenlerin davet edildiği Ankara'daki 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinliğine Karaman’da yılın öğretmeni olarak seçilen Karaman Bilim ve Sanat Merkezi Matematik Öğretmeni Ömer Arslan davet edilmişti. 81 ilden Ankara’ya giden öğretmenler, 3 gün boyunca Ankara'nın tarihi mekânlarını ve müzelerini gezecek, tiyatro gösterisi ve resim sergisi gibi faaliyetlere katılma fırsatı buldular.
Ziyaret Ömer Arslan’ın İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’na hediye takdim etmesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2018, 09:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285