Özel Babaoglu Türkiye’nin Zirvesinde.

Milli Egitim Bakanligi tarafindan ilkögretim Okullari Destekleme Projesi kapsaminda yapilan çalismada, Türkiye`nin en basarili ilkögretim okullari belirlendi. Önceki gün Sabah Gazetesinde Yasar Özay’in da açikladigi Türkiye’nin en iyi 100 okulu arasina, Karaman’dan yine Özel Babaoglu Ilkögretim Okulu girmeyi basardi.

Özel Babaoglu Türkiye’nin Zirvesinde.

SADECE PUANI YÜKSEK OLANI DEGIL; BÜTÜN ÖGRENCILERI OKULUMUZA ALIYORUZ…
Konu ile ilgili açiklama yapan Özel Babaoglu Ilkögretim Okulu Müdürü Hilmi Erdogdu:” 3. Kez Türkiye’nin en iyi 100 okulu arasina girmenin onurunu ve sevincini tasiyoruz. Karaman için Türkiye ile yarisiyoruz, sloganiyla basladigimiz her egitim ögretim yilinin sonunda ilimizde bize ait olan bütün rekorlari yineleyerek yolumuza devam ediyoruz. Bildiginiz gibi SBS’de 3 Türkiye 1. si, 442,100 gibi ulasilmasi güç bir okul ortalamasi yine 7. sinif SBS’de 437,050  gibi bize en yakin okulun 20 puan önünde Karaman’in ve Türkiye’nin zirvesinde taht kurduk. Okulumuza kayit olmak isteyen ögrencilerimizin puanlarina bakmaksizin, kayit yapiyoruz. Puani düsük veya yüksek bütün ögrencilerimizle bu basariyi yakaliyoruz. Siralamada üst siralarda yer alan bir çok okul sadece yüksek puanli ögrencilerle bu puanlara ulasabiliyor.
LISTEYE KARAMAN’DAN GIREN TEK OKULUZ…
Milli Egitim Bakanligi tarafindan SBS puanlari baz alinarak yapilan bu siralamada, 3 yildir yer almak üstün basaridir. En sevindirici yani ise 3 yildir üst üste Türkiye’de ilk 100 okul arasina giren  yaklasik 30 okul arasinda olmamizdir. Anlik basarilar degil istikrarli yükselisimizle su ana kadar ilimizde hiçbir okulun giremedigi, basaramadigi bir yerdeyiz. Umarim bizim basarimizi örnek alan ilimizdeki diger okullar da ilerleyen yillarda bu basarilari kazanir.
Türkiye’nin en iyi okullari ile olan yarisimizda, 2009 yilinda 66., 2010 yilinda 89. bu yil 83. olduk.
ANKARA’DA 3.  SIRADAYIZ…
Basarilariyla sürekli gündemde olan,  güzel okulumuz Özel Babaoglu Ilkögretim Okulu, Ankara’da 3. sirada yer aliyor. Puan ortalamalarina bakildigi zaman Ankara’dan sadece iki okulun bizden daha yüksek puan aldigini görüyoruz. Yine ayni listede okulumuz Istanbul’da ilk 20 okul arasinda yer aliyor. Bu basarilarin ardindan halkimiz, okulumuza büyük ilgi göstermis bazi siniflarimizin kontenjani dolmustur. Ilgi gösteren herkese tesekkür ederim. Üç yildir üst üste Türkiye’nin en iyi 100 okulu arasina girmis olmanin mutlulugunu bize yasatan; basta ögrencilerimize, ögrenci velilerimize, ögretmenlerimize ve destegini esirgemeyen BIFA A.S.’ ye çok tesekkür ederim. Karaman için Türkiye ile yarismaya devam edecegiz.” dedi.
100 OKULUN 100’ Ü DE ÖZEL OKUL…
Liste ile ilgili açiklama yapan  Türkiye Özel Okullar Birligi Dernegi Genel Baskani Cem Gülan, özel egitim kurumlarinin basarisinin ögretmen seçiminden kaynaklandigini belirterek "Özel okullar ögretmenlerini seçerken kili kirk yariyorlar. Performansi yeterli olmayan ögretmeni çalistirmiyoruz. Özel okul basarili oldugu sürece yasar. Ayrica devletin büyük bir yükünü de aliyoruz. Özel okullar yüzde 55 kapasite ile çalisiyor. Devletin bizden hizmet almasi halinde hem ögretmen istihdami saglariz. Hem de yüzlerce ögrencinin daha iyi egitim almasina katkimiz olur" dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285