Siyahser-Beyazkent Üstgeçit Çalışmalar Başladı

Karaman Belediyesi tarafından projelendirilen ve Siyahser Mahallesi ile Beyazkent Mahallesi arasında yapılması planlanan üst geçit projesinde çalışmalar başladı.

Siyahser-Beyazkent Üstgeçit Çalışmalar Başladı
Siyahser ve Beyazkent Mahallelerini birbirine bağlayacak olan ve modern bir yapıda tasarlanan üst geçit sayesinde bölgedeki yaya ulaşımı daha güvenli bir hale gelecek.
Çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan: “Siyahser ve Beyazkent Mahallelerimiz arasındaki yaya trafiğini sağlamak ve daha güvenli hale getirmek için projelendirdiğimiz üst geçitte çalışmalarımıza başladı. Üst geçit sayesinde özellikle bu bölgede bulunan Siyahser İlköğretim Okulunda okuyan öğrencilerimiz, çocuklarımız daha güvenli bir şekilde geçiş imkânına kavuşacaklar" dedi.
Yamaçlara Selçuklu Motifleri Yerleştirilecek
Karaman'ın önemli şehir girişlerinden birini daha modern ve estetik bir hale getireceğiz diyen Başkan Çalışkan; "Üst geçit çalışmalarımızın dâhilinde yine bu yol üzerinde bulunan yamaçlarımızı da Selçuklu motifini içeren prekastlar yerleştirmek sureti ile daha modern bir hale getireceğiz. " dedi.

 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285