Vali Kahraman, Kati Atik Tesisleri Ile Hayvan Barinaginda Incelemede Bulundu

Ilimiz Valisi Süleyman Kahraman, Belediye tarafindan Urgan Bogazi Belediye asfalt santiyesinin üst kisminda yaptirilan hayvan barinagi ve kati atik tesislerinde incelemelerde bulundu.

Vali Kahraman, Kati Atik Tesisleri Ile Hayvan Barinaginda Incelemede Bulundu

Vali Kahraman’in inceleme gezisine Belediye Özel Kalem Müdürü Ertugrul Çaliskan, Basin ve Halkla Iliskiler Müdür vekili Mustafa Özdogru ile Urgan Mahallesi muhtari Ahmet Kalçik’da katildi.

Belediye Özel Kalem Müdürü Ertugrul Çaliskan yapilan çalismalar hakkinda verdigi bilgide, Yaklasik 9 bin metrekarelik alana kurulan Hayvan Barinagi’nin içerisinde idari kisim, otopark, klinik, kulübeler, köpek müsahede ve karantina alanlari bulunacagini, 500 bas hayvan kapasitesine sahip olarak yönetmelige uygun standartlarda tasarlanan barinagin hizmete girmesiyle ilimizdeki basibos hayvanlarin bakiminin ve tedavisinin burada yapilacagini ifade etti. Ayrica hayvan barinagindaki çalismalarin birkaç aya kadar bitirilip, yaz sonuna kadar hizmete hazir hale getirilecegini söyledi.

Vali Kahraman’da, yeni barinakla beraber sokak hayvanlarinin daha saglikli kosullarda yasamalarina imkân saglanacagini belirterek, çalismalarin güzel bir sekilde ilerledigini ifade etti. Hayvan barinaginin yapilmasinda emegi geçen herkese tesekkür etti.

Hayvan barinagindaki incelemelerinin ardindan Vali Kahraman ve beraberindekiler Vali Halil Nimetoglu Ilkögretim Okulu bahçesinde bulunan Il Genel Meclis Baskani Mustafa bayir, Il Özel Idaresi Yol Sube Müdürü Mehmet Ali Gülkaya ve okul yetkilileriyle görüserek okulda yapilmasi düsünülen çevre düzenlemeleriyle ilgili bir süre sohbet etti.

Ilkögretim okulundaki çalismalar hakkinda bilgi aldiktan sonra buradan ayrilan Vali Kahraman ve beraberindekiler Karaman Belediyesi Kati Atik Tesisinde incelemelerde bulundular.  Tesis hakkinda Belediye Özel Kalem Müdürü Ertugrul Çaliskan tarafindan bilgilendirilen Vali Kahraman, Atik Tesisi yolu üzerinde model uçak uçuran vatandaslarla da bir süre sohbet etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285