banner339

Vali Kahraman’dan Sulama Birligi’ne Ziyaret

Vali Süleyman Kahraman, Karaman Ovasi Sulama Birligi Baskanligini ziyaret etti.

Vali Kahraman’dan Sulama Birligi’ne Ziyaret

Birlik Baskani Mustafa Degirmencioglu tarafindan karsilanan Vali Kahraman 1995 yilinin Subat ayinda kurulan birligin yürüttügü çalismalar hakkinda bilgi aldi.
Karaman Ovasi Sulama Birligi Baskani Mustafa Degirmencioglu, Vali Kahraman’a ilgisinden dolayi tesekkür ederek, “16 bin hektarlik bir sahada hizmet veriyoruz ve Türkiye’nin besinci büyük birligiyiz. Türkiye’de ilk ekonomik sulama sistemine biz geçtik. Simdi ise kapali sebeke çalismamiz var. Su ana kadar yaptigimiz çalismalarla yüzde 35’lik bir seviyeye geldik ve ulastigimiz seviye ile Türkiye’de ilk siradayiz. Sizlerin yardimlari bizler için büyük bir onur. Sizin vatandaslarimiza ve bizlere gösterdiginiz yakin ilgiden duydugum memnuniyeti özellikle ifade etmek istiyorum”dedi.
 “Sizlerin memnuniyeti, bizlerin mutlulugudur” diyen Vali Kahraman,  görüsmede ayrica son yillarda ülkemizde ve dünyada yasanan su sikintisina dikkat çekerek, “Hepimizin bu ülkeye, bu vatana bir sorumlulugu var. Elbette ki kaynaklarin yerinde ve verimli kullanimi ülkemizin istikbali açisindan büyük önem tasiyor. Hepimiz bu topraklarda yasiyoruz ve hepimizin kaygisi yasadigimiz ile Karaman’a ve ülkemize bir seyler kazandirabilmek olmali. Sizler hem vatandasin ihtiyacini karsiliyor hem de yaptiginiz yatirimlarla israfin önüne geçmeye çalisiyorsunuz. Bu, bizleri ziyadesiyle sevindirmistir,  sahsinizda bu konuda duyarli olan, bu konuda emek harcayan herkese tesekkür ederim.” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285