Vali Meral’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı 

Vali Fahri Meral, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kutlama mesajında yayınladı.

Vali Meral’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı 

Vali Meral yayınladığı kutlama mesajında; Sevgili Çocuklar, 

Bütün mesajlarımız, tüm sözlerimiz, kutlamalarımız sizin için. Bundan 100 yıl önce atılan bir adımla kurulan Meclisimizin yeni devleti inşa ederken taşıdığı umutla sizlere armağan edilen bugün; siz çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. 

100 yıl önce en zorlu günlerini; kardeşlik, birlik ve beraberlik içerisinde aşan milletimiz, bu gücünü günden güne daha da artırarak ülkemizi daha güzel bir geleceğe taşıyor. 

Her yıl coşku ve heyecanla okullarınızda ve sınıflarınızda kutladığınız 23 Nisan’ı, sevinç ve coşkusundan hiç eksiltmeden bu yıl evlerinizde kutlayacaksınız. Ellerinizde yine bayraklar, dilinizde bayram şarkıları ve şiirler olsun. Sizin sesinize destek olarak 23 Nisan akşamı bütün vatandaşlarımızla evlerden İstiklal Marşımızı hep birlikte okuyacağız. 

Millet iradesini üstün tutan, melun girişimlere geçit vermeyen milletimizin bu karakter özelliği, zor zamanlarda birliktelik ruhuyla ortaya koyduğu tavrıyla tarihsel bir önem taşıyor. Bağımsızlık aşkıyla mücadele ettiği yıllardan bugüne taşıdığı dayanışma bilinci, biz bize yetecek asil bir gücü bağrında büyütüyor.

Bugünümüz, yarınımız, en güzel hayallerle büyüyecek çocuklarımız; Yüzyıllarca yaşayacak bir devletin en büyük teminatı, milletinden aldığı gücün göstergesi Meclisimizin açılışının bayram olarak size armağan edilmesindeki sebebi iyi kavrayınız. Buradan alacağınız ilham ve güçle daha güzel ve mutlu günlere kavuşacağız.

Bu duygularla 23 Nisan 1920’de milletinin geleceği için iradesini ortaya koyan Gazi Meclisimizin 100. kuruluş yıl dönümünü ve çocuklarımızın bayramını kutluyor; kuruluşundan bugüne kadar Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne, Kurtuluş Savaşımıza ve güzel ülkemizin inşa edilmesine emeği geçen başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal etmiş bütün şehit, gazi ve geçmiş büyüklerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. 

Sağlık ve mutlulukla ülkemizin bütün çocuklarına nice 100 yıllara ulaşan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramları diliyorum” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285