KMÜ Öğrencilerinden Toplumsal Duyarlılık Projesi

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (KMÜBESYO) öğrencileri Karaman M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunu ziyaret ederek oratoryo gösterisi sergiledi. Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen gösteriye Karaman Cumhuriyet Savcısı Ekrem Hocaoğlu, Kurum Müdürü Özcan Yılmaz, cezaevi personelleri ile hükümlü ve tutuklular katıldı.

KMÜ Öğrencilerinden Toplumsal Duyarlılık Projesi
Programın açılış konuşmasını yapan KMÜ BESYO Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Tekin, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek, “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Programını düzenleyerek vatan için canlarını feda eden şehitlerimize olan minnettarlığımızı yansıtmayı amaçladık. Sıradanlık değil, farkındalık yaratmak için buradayız. Al bayrağa rengini veren şehitlerimizi hiçbir zaman unutmadık ve unutmayacağız. Biz, millet olarak bir ölür bin diriliriz. Millet olarak tek yürek halinde yaşamaya devam edeceğiz.” dedi.
Açılış konuşmasının ardından BESYO öğrencileri tarafından ‘Mehmet Toprak Oldu’ isimli oratoryo gösterisi sergilendi. İzleyenlere duygulu anlar yaşatan gösteri, ayakta alkışlandı.
Program, Cumhuriyet Savcısı Ekrem Hocaoğlu’nun, Karaman Ceza İnfaz Kurumunda yürütülen eğitim ve iyileştirme faaliyetlerine vermiş olduğu destekten dolayı Doç. Dr. Murat Tekin ve BESYO öğrencilerine teşekkür ederek hediye takdim etmesiyle sona erdi.
Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2016, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285