banner329

Kazancı Beldesine Açılan 112 Acil Servisi Köylere Hizmet Verecek

Karaman’ın Ermenek ilçesine bağlı Kazancı beldesine 2 hekimlik Aile Sağlığı Merkezi ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu inşaatı sözleşmesi imzalandı.

Kazancı Beldesine Açılan 112 Acil Servisi Köylere Hizmet Verecek

Kazancı Belediye Başkanı Muhittin Tuncel, “Belediyemizin girişimleri ile Sağlık Bakanlığımız tarafından 2022 yatırım planı kapsamına alınan Aile Sağlığı Merkezi ve Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu yatırımımızın bugün Karaman İl Sağlık Müdürlüğü ile yüklenici firma arasında sözleşmesi imzalandı. 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonumuz Ermenek ve Kazancı bölgesine, Aile Sağlığı Merkezimiz ise Kazancı kasabası merkezi ve bağlı 6 köyüne 1. basamak sağlık hizmeti verecektir. Proje bedeli 11.585.000,00 Türk Lirası olan yatırımımız 450 gün sonra Karaman İl Sağlık Müdürlüğümüze teslim edilerek hizmete açılacaktır.

Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Bakanımız Sayın Lütfü Elvan'a, Ak Parti Merkezi Özel Kalem müdürü Sayın Behçet Kaynar'a, Karaman Ak Parti Milletvekilleriz Sayın Recep Şeker ve Selman Oğuzhan Eser'e, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Çevre yönetimi genel müdür yardımcısı  Ertuğrul ÇAlışkan beye, Ak parti Karaman İl Başkanı Abidin Çaglayan'na, Ak parti Ermenek İlçe Bakanı Sayın Mevlüt Sarıtaş'a, Karaman İl Sağlık Müdürü Sayın Dr. Adnan Kurşun beye bu hizmetin yerine getirilmesinde yanımızda oldukları için Kasabamız ve şahsım adına teşekkürlerimi sunuyorum.  Bölge halkımıza hayırlı uğurlu olsun.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285