Golbol Kadın Milli Takımı Karaman’da Kampa Girdi

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları Şampiyonu Golbol Kadın Milli Takımı, Çin’de düzenlenecek Dünya Şampiyonası hazırlıkları Karaman’da kampa girdi.

Golbol Kadın Milli Takımı Karaman’da Kampa Girdi

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları öncesinde hazırlık kampı için Karaman’ı tercih ederek tüm kamp programını Karaman’da gerçekleştiren Golbol Kadın milli takımı, 5-18 Haziran 2022 tarihleri arasında Çin’de düzenlenecek Dünya Şampiyonası hazırlıklarına da Karaman’da başladı. Milli takım antrenörü Gültekin Karasu yönetiminde başlayan hazırlık kampında Caner Balıkçı fizyoterapist, Barış Keskin ise kondisyoner olarak görev yapacak.

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları şampiyonluğunda Karaman’ın payının çok büyük olduğunu belirten milli takım antrenörü Gültekin Karasu, “Geçen sene Tokyo Paralimpik Oyunları için 4 kampımızı da Karaman’da yaptık. Karaman’da kamp yaptığımız süre içerisinde milli takımımıza gösterilen ilgi ve hazırlanan çalışma koşulları bizleri mutlu etti. Çünkü kamp süreci boyunca sadece sportif anlamda değil her konuda milli takımın yanında olan bir Karaman vardı. Şunu tüm içtenliğimle söyleyebilirim, şampiyonlukta Karaman’ın payı çok büyük. Olimpiyatlar ve Paralimpikler bitti. Şimdi ki hedefimiz ise Haziran ayında Çin'de düzenlenecek Dünya şampiyonası. Milli takım olarak bizlerde dünya şampiyonası hazırlıklarına Karaman'da başlamak istedik. Karaman bizim uğurlu şehrimiz.”

Golbol Kadın Milli Takımını tekrar Karaman’da ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek ise, “Ülkemizi 2021 Tokyo Paralimpik Olimpiyatları’nda başarıyla temsil ederek olimpiyat şampiyonu olan Golbol Kadın milli takımımızın Çin’de düzenlenecek Dünya şampiyonası hazırlıklarına Karaman’da başlaması bizler için gurur verici bir durum. Yine Karaman olarak milli takımımız için tüm imkanlarımızı seferber ederek milli takımımıza her konuda destek vereceğiz, yanlarında olacağız. Milli ekibimize güzel bir kamp süreci geçirmelerini temenni ediyor, Dünya Şampiyonası’nda başarılar diliyorum.”

22 Ocak – 16 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek kamp programında ise şu isimler yer alıyor;

1- Sevtap Altunoluk (Oyuncu)

2- Reyhan Yılmaz (Oyuncu)

3- Fatma Gül Güler (Oyuncu)

4- Şeydanur Kaplan (Oyuncu)

5- Berfin Altan (Oyuncu)

6- Sevda Altunoluk (Oyuncu)

7- Kader Çelik (Oyuncu)

8- Caner Balıkçı (Fizyoterapist)

9- Barış Keskin (Kondisyoner)

10- Gültekin Karasu (Antrenör)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284