Karaman’da Ücretsiz Yaz Spor Okulları Kayıtları Başladı

Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen ücretsiz yaz spor okulları ve engelliler il spor merkezleri kayıtları başladı.

Karaman’da Ücretsiz Yaz Spor Okulları Kayıtları Başladı
Karaman’da, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı spor tesislerinde 5 –18 yaş arası gençlere Atletizm, Badminton, Basketbol, Bilardo, Bisiklet, Cimnastik, Eskrim, Güreş, Halter, Hentbol, Judo, Karate, Masa Tenisi, Okçuluk, Satranç, Taekwondo, Tenis, Voleybol, Wushu, Yüzme(ücretli) ve futbol olmak üzere toplam 21 farklı branşta yüzme hariç ücretsiz olarak verilecek il spor merkezlerine kayıtlar başladı.
İl spor merkezleri ile ilgili çalışmaların başladığını belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık,” Karaman merkez ve ilçelerinde bulunan çocuk ve gençlerimizi spora yönlendirebilmek, onlara spor dolu sağlıklı bir hayat sunabilmek için il müdürlüğü olarak kapılarımızı sonuna kadar açtık. Karaman’da faaliyetlerine devam eden spor kulüplerine sporcu kaynağı yaratmak, toplumda spor kültürünün oluşmasına katkı sağlamak, bunun yanı sıra İl Spor Merkezlerine spor dalları itibari ile katılan çocuk ve gençlerin lisanslı olarak spor yapmaları teşvik edilerek spor kulüplerine yönlendirilmesini amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.
Karamanlı tüm gençleri yaz spor okullarına ve engelliler il spor merkezlerine davet eden Spor İl Müdürü Kısacık, Ücretsiz Yaz Spor Okulları ve engelliler il spor merkezi müracaatlarının Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Servisi birimine yapılabileceğini belirtti.
Kayıt: Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü / Spor Servisi Birimi
Tel: 0338 213 16 61 / 7720-21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285