Yeni Basın Kartlarının Dağıtımına Başlandı

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM)’ nin genel kart değişimi kapsamında yenilediği basın kartlarının dağıtımına başlandı.

Yeni Basın Kartlarının Dağıtımına Başlandı
Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Konya İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada; Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM)’ nin genel kart değişimi kapsamında yenilediği basın kartlarının dağıtımına başlandığı bildirildi.
Açıklamada şunlara yer verildi; “25 Ağustos 2015 tarih ve 29456 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Basın Kartı Yönetmeliği” hükümleri gereğince, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünce, genel kart değişimine gidilmiştir. Bu kapsamda, 2015 yılı Kasım ayı içerisinde başlatılan kart yenileme başvuruları neticesinde, tertip, dizgi, içerik ve baskı bakımından yenileriyle değiştirilen kartların, Müdürlüğümüz görev ve sorumluluk alanında bulunan Konya, Aksaray ve Karaman İllerini kapsayacak şekilde dağıtımına başlanmıştır. Bu nedenle, basın kartı yenileme başvurusunda bulunan ve kendisine “Kartınızın Teslim Alınması” yönünde bilgi verilen basın mensuplarımızın, 20 Haziran 2016 tarihine kadar eski kartlarını iade ederek, yeni kartlarını İl Müdürlüğümüzün aşağıda belirtilen adresinden, Aksaray ve Karaman illerinde görev yapan basın mensuplarımızın ise kartlarını Valilik Basın ve Halkla ilişkiler İl Müdürlüklerinden imza karşılığı teslim almaları gerekmektedir.” denilmekte.
Aksaray ve Karaman’da görev yapan basın mensuplarının kartlarını, 10 Haziran 2016 Cuma gününden itibaren Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüklerinden teslim alabilecekleri açıklandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285