banner339

Yamaç Parasütü’nden Rekor Bekliyoruz

2. Uluslararasi Karaman XC Türkiye Yamaç Parasütü Organizasyonunun resmi uçuslari Vali Süleyman Kahraman’inda katilimiyla basladi.

Yamaç Parasütü’nden Rekor Bekliyoruz

Yamaç parasütü sporculari sabahleyin uçuslarini yapacaklari Karadag'a minibüslerle hareket etti. Burada organizatör Murat Çakmak tarafindan, sporculara bölge ve uçusta uyacaklari kurallar hakkinda brifing verildi. Rüzgârin ters esmesi nedeniyle ögle sonuna kadar beklemek zorunda kalan sporcular daha sonra teker teker havalandilar. Uçusun resmi açilisini baslatmak üzere gelen ilimiz Valisi Süleyman Kahraman, bu etkinliklerin, Mevlana Kalkinma Ajansi destegiyle yapildigini söyleyerek, “Bu yarismalar sayesinde Karaman'in adinin her yerde duyulacak. Karaman bir yamaç parasütü merkezi olacak. Burada kurslar açip bu spora merakli vatandaslarimizi bu spora yönlendirecegiz” dedi.
Organizatör Murat Çakmak ise, bu yarismanin Karaman'in tanitimi açisindan çok derece önemli bir yarisma oldugunu, geçen yil Türkiye'de tüm zamanlarda uçulan en iyi dereceyi Karadag'dan havalanarak elde ettiklerini belirtti.
Bu yilki etkinliklerde bunu asarak Avrupa ve Dünya rekorlari kirilmasini beklediklerini ifade eden Çakmak, “Bu yil içerisinde üniversiteler arasi yamaç parasütü sampiyonasi, engellilerin yamaç parasütü yapabilmeleri için bir etkinlik düzenleyecegiz. Ayrica Karaman'da Gökyüzünde müzik projesi ile Dünya'da bir ilki gerçeklestirecegiz” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285