Babaoglu Türkiye’nin En Basarili 83. Özel Okulu

Milli Egitim Bakanligi tarafindan ilkögretim Okullari Destekleme Projesi kapsaminda yapilan çalismada, Türkiye`nin en basarili ilkögretim okullari belirlendi.

Babaoglu Türkiye’nin En Basarili 83. Özel Okulu

Türkiye’nin en basarili 100 özel okulu arasinda ilimizden Özel Babaoglu Ilkögretim Okulu da bulunuyor.
Özel Babaoglu Ilkögretim Okulu 432.30 8. sinif SBS puani ve 58 ögrencisiyle Türkiye’nin en basarili 83. Özel okulu oldu.
Milli Egitim Bakanligi tarafindan ilkögretim Okullari Destekleme Projesi kapsaminda yapilan çalismada, Türkiye'nin en basarili ilkögretim okullari belirlendi. Seviye Belirleme Sinavi (SBS) 8. sinif Ortaögretime Yerlestirme Okul notlarina göre yapilan çalismada, en az 30 ögrenci mezun veren okullar dikkate alindi. Çalismayi degerlendiren Ilkögretim Genel Müdürlügü yetkilileri, çalisma sonucunda basarili ve basarisiz okullarin belirlendigini ve basarisizligin nedenleri hakkinda arastirma yapacaklarini açikladilar. 8. sinifta elde ettikleri sadece SBS puanlarina göre yapilan incelemede Türkiye'nin ilk 100 okulu içerisine devlet okulu girmezken, Istanbul'dan 50'nci siraya devlet okulu olarak sadece Barbaros Ilkögretim Okulu girmeyi basardi. Buna karsin Ankara genelinde ilk 50 içerisinde geçmis yillarda da basarisiyla dikkat çeken Ayten – Saban Diri Ilkögretim Okulu 11. siradan listeye girdi. Ankara siralamasinda 19, Izmir siralamasinda ise 27 devlet okulu ilk 50'de yer aldi. Istanbul ve Ankara Milli Egitim Müdürlügü SBS ile ilgili çalismalari sitelerinde yayinlamazken Izmir Milli Egitim Müdürlügü yaptigi çalismayi sitesinde yayinladi.
8'inci sinif SBS ortalamalarina göre hazirlanan Türkiye siralamasinda Bursa Yeni Kültür Ilkögretim okulu birinci oldu. Istanbul'da Fatih Ilkögretim Okulu, Ankara'da Özel Yükselen Ilkögretim Okulu, Izmir'de Özel Karsiyaka Yamanlar Ilkögretim Okulu birinci siralari paylastilar. 30 ögrencinin altinda ögrenci mezun eden okullarda ise Istanbul'da Doga Ilkögretim Okulu birinci, Alaattin Zenginler Coskun Ilkögretim Okulu ikinci, Modafen Ilkögretim Okulu üçüncü ve Günhan Ilkögretim Okulu dördüncü sirayi aldi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285