Rektör Akgül Yeni Kurulan Meslek Yüksekokulu Ziyaret Etti

Geçtiğimiz günlerde Ermenek ilçesinde yürütülen arkeoloji çalışmalarını yerinde incelemek üzere Ermenek İlçesi’ne gideren Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, yeni kurulan Uysal ve Hasan Kalan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunu ziyaret etti.

Rektör Akgül Yeni Kurulan Meslek Yüksekokulu Ziyaret Etti

Ermenekli hayırsever iş insanı Hasan Kalan'ın destekleriyle 2018 yılında temeli atılan ve 2020 yılı ocak ayında resmi kuruluşu gerçekleşen Yüksekokulun eğitim-öğretim faaliyetlerine başlaması için gerekli işlemlerin yapıldığını hatırlatan Rektör Akgül ziyaretinde, Uysal ve Hasan Kalan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunun mevcut durumu ve ihtiyaçları ile ilgili Yüksekokul yönetimi ile istişarede bulundu. 
Uysal ve Hasan Kalan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu hakkında değerlendirmede bulunan Rektör Akgül “Yüksekokulumuzun akademik yapılanma süreci başlamış ve iki programa öğretim elemanı alınmıştır. İlçemiz ve ilimiz için önemli bir sağlık yatırımı olan yüksekokulumuzda altyapı çalışmalarının tamamlanması için gayretlerimiz devam ediyor. Her geçen gün fiziki ve akademik alt yapısını daha da güçlendiren yüksekokulumuza 2021-2022 eğitim-öğretim yılında da öğrenci alımını gerçekleştireceğiz” dedi. 
Rektör Akgül Uysal ve Hasan Kalan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunun Eczane Hizmetleri Bölümü ile Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümünde göreve başlayan öğretim elemanları ve personellerle bir süre sohbet ederek ziyaretini sonlandırdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285