1 Mayis Kutlamalari Ilimizde Olaysiz Geçti

Ilimizde, 1 Mayis Isçi Bayrami yürüyüs ve basin açiklamasiyla kutlandi.

1 Mayis Kutlamalari Ilimizde Olaysiz Geçti

Gruplar yürüyüsün baslayacagi Karaman Kalesi önünde toplandi. Yürüyüse Cumhuriyet Halk Partisi Il Baskani Ahmet Ertugrul da katildi. Yürüyüs öncesi polis siki güvenlik tedbirleri aldi. Gruplar daha sonra ellerinde döviz ve yazili pankartlarla Aktekke Kent Meydani'na kadar slogan atarak yürüdü. Polis yürüyüse katilan gruplari kutlamanin yapilacagi Aktekke Meydani'na güvenlik tedbirleri içerisinde aldi. Gruplar burada da 1 Mayis Isçi Bayrami'ni attiklari sloganlarla kutladi.
KESK Platformu adina basin açiklamasini okuyan Ahmet Bastug, “Her milliyetten isçilerin, emekçilerin, kapitalist sömürü ve baskiya, emperyalist saldirganliga, her türlü ayrimciliga karsi kol kola, omuz omuza vererek alanlara çiktigi 1 Mayis Bayramini coskuyla selamliyoruz. Öncelikle 1 Mayis katliaminda kaybettigimiz arkadaslarimiz olmak üzere bu mücadelede yasamini kaybetmis tüm arkadaslarimizi, sevgiyle, saygiyla aniyoruz. Onlara buradan sesleniyor ve bir kez daha söz veriyoruz. Sizin davanizin pesini birakmayacagiz, sorumlular tek tek ortaya çikana kadar bu davanin takipçisi olacagiz. Ugruna yasaminizi verdiginiz mücadele sürüyor, milyonlar bugün alanlarda kararlilikla, azimle sizlerin mücadelesini sürdürecegini haykiriyor" dedi.
Yapilan basin açiklamasinin ardindan kutlamalara katilan gruplar müzik esliginde halay çekerek 1 Mayis’i kutladi. Kutlamalar olaysiz sona erdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285