Afrika Için Dua Ettiler

Karaman’da kuraklik, kitlik ve açlikla savasan Afrika ülkeleri için dua edildi.

Afrika Için Dua Ettiler

Her Pazar  sabahi duanin yapildigi Karaman Aktekke Camii’nde sabah namazindan sonra son 60 yilin en büyük kitliginin yasandigi Afrika ülkelerindeki insanlar için hem umumi dua hem de yagmur duasi yapildi. Aktekke Cami Müezzini Erdal Yavuz, Karaman Müftüsü Nuri Degirmenci’nin hafta içinde Cuma Vaazi sonrasi yaptigi duanin ardindan Hz. Mevlana Hazretlerini annesi Mümine Hatun ile kardeslerinin ve yakinlarinin kabirlerinin bulundugu camide manevi anlamda da destek bekleyen Afrika insanina dua ettiklerini belirtti. Yavuz,  Karaman Valiligi tarafindan yapilan kampanya ile toplanan ayni ve nakdi yardimlarin yaninda manevi destege de ihtiyaci oldugunu düsündükleri insanlar için dua ettiklerini söyledi.
Yasanan kitliga bagli olarak açligin yasandigi ülkeler için yagmur duasi da yaptiklarini söyleyen Yavuz, iç savasin yasandigi ülkelerde de hayatin normallesmesini dilediklerini belirtti. Yavuz, tüm inanan insanlarin Ramazan ayini huzur içinde yasadigi zaman diliminde 
‘Komsusu aç iken kendi tok olan bizden degildir.’ diyen bir Peygamberin (ASM) ümmeti olarak hem maddi anlamda hem de manevi anlamda destek noktasinda binlerce çocugun öldügü, geride kalanlarin hayata tutunmaya çalistigi bir cografyadaki insanlarin durumuna kayitsiz kalinamayacagini belirtti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285