Konya Seker’de Kan Bagisi Kampanyasi

Son yillarda ülke ve bölge ekonomisine kazandirdigi 35 üretim tesisiyle tarim sektörü ile bölge ekonomisine büyük katki yapan Konya Seker, ekonomideki etkinligini yürüttügü sosyal sorumluluk projeleriyle sosyal hayata da tasiyor. Dünyanin en büyük gida sirketleri arasina girme hedefini ilan eden Konya Seker, bu iddiasina uygun bir sekilde iddiali sosyal sorumluluk projelerine de imza atiyor.

Konya Seker’de Kan Bagisi Kampanyasi

Egitimden sagliga, spordan agaçlandirmaya genis toplum kesimlerine ulasan sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiren Konya Seker, bu çerçevede Türkiye nüfusu kadar agaç projesinde Konya Ovasinda 18 milyon agacin dikimini gerçeklestirdi. Bununla birlikte “Üretene Saglik” projesi kapsaminda köylerde saglik taramasi düzenlemis, Milli Egitim il Müdürlügü ile yaptigi proje ortakligi ile çogunlugu köylerde olmak üzere 100 binin üzerinde Konyaliya Ana-Kiz Okuldayiz Kampanyasi ile el uzatirken, Türkiye’de en yüksek katilim oranina sahip Organ Bagisi Kampanyasini gerçeklestirmisti. Gerçeklestirdigi yüksek katilimli organ bagisi Kampanyasi nedeniyle ülkemizde ilk defa Saglik Bakanligi tarafindan sosyal sorumluluklarini yerine getiren kurum sertifikasi ile ödüllendirilen Konya Seker, saglik alaninda bir baska sosyal sorumluk projesini kan bagisi kampanyalari ile sürdürüyor.
Konya Seker’de artik periyodik hale gelen Kan Bagisi Kampanyalarinin 4’ncüsü hafta içerisinde gerçeklestirildi ve kampanya üç gün sürdü. Konya Seker, Çumra Seker ve Atistirmalik Tesisleri çalisanlarinin katildigi kampanyaya katilim oldukça yüksek oldu.
Bu arada, kan bagisinda bulunan Konya Seker çalisanlari ise kan bagisinda bulunmanin önemine vurgu yaptilar ve bagista bulunmaktan dolayi çok mutlu olduklarini söylediler. Konya Seker ile Türk Kizilay’inin ortaklasa olarak düzenledigi “Kan Bagisi” kampanyasi AB Holding’e bagli tüm istiraklerde de sirasiyla gerçeklestirilecek. Saglik sorunu olmayan ve kan verebilecek durumda olanlarin birer ünite kan verdigi kampanya ile ilgili bir degerlendirmede bulunan Pankobirlik Genel Baskani ve AK Parti Karaman Milletvekili Recep Konuk, “Konya Seker Ailesinin gerek organ bagisi, gerekse kan bagisi kampanyasi vesilesiyle sergiledigi hassasiyet ve her arkadasimizin gönülden katilimi, bu ailenin ülkeye ve bu ülkenin insanina gösterdigi sevgisinin isaretidir” dedi.
Konya Seker’in hayatin içinde bir kurum oldugunu ve hayatin her alaninda, tarlada, tapanda, ahirda, agilda, sokakta, okulda, köyde kentte, evinde hastanede her kim olursa olsun yardim bekleyen, destek bekleyen herkese elini uzatmaya, derde derman üretmeye çalistigini vurgulayan Konuk özetle sunlari söyledi;
“Konya Seker olarak bizim bir durusumuz ve tavrimiz var. Bu durus ve tavir sadece ekonomik alanla da sinirli degildir. Biz sosyal hayatta da, sosyal sorumluluk projelerimizde de ayni durus ve tavri sürdürmeyi prensip edinmis bir kurumuz. Biz hiçbir alanda son dakikaci olmadik. Biçak kemige dayanana kadar beklemedik. Yani isler veya meseleler acil hale gelene kadar beklemedik. Mesela yaptigimiz yatirimlar, genellikle mesele kapiyi gelip çalmadan önce meseleyi bertaraf eden, derde derman olan yatirimlardir. Bu anlayisimiz sosyal sorumluluk projelerimize de damga vuran anlayistir. Agaçlandirma bunlardan sadece biridir. Organ bagisi, egitim bunlardan bazilaridir. Kan Bagisi da ayni durusun ve tavrin bir sonucudur. Konya Seker ailesi radyolardan televizyonlardan acil kan anonsu gelmeden de, kan lazim diye insanlar çaresiz telefona sarilmadan da yapabilecegi bir seyler oldugunu unutmayan hassas ve bu ülke ile bu ülke insanini damardan seven büyük bir ailedir. Bu ailenin en büyük özelligi duymazdan ve görmezden gelmemektir. Daha öncekilerde oldugu gibi, kan bagisi kampanyasina saglik sebebiyle kan veremeyecek arkadaslarimiz disinda tüm çalisanlarimiz sevkle, heyecanla, gönülden bir katilim gösterdiler. Gösterdikleri hassasiyet, ihtiyaç sahiplerine yardim ellerini uzatma konusunda sergiledikleri duyarlilik nedeniyle hepsini kutluyor, onlarin bu davranisinin örnek olmasini, örnek alinmasini diliyorum. Konya gibi merkezi bir milyonun üstünde nüfus barindiran, Türkiye gibi 78 milyonluk bir ülkede hem Kizilay’imizin hem saglik kuruluslarimizin kan merkezlerinin acil ihtiyaçlar için bile yol gözlemesi, kan bagisçisi arayisina çikmasi hakikaten üzerinde düsünmemiz gereken bir durumdur. Her saglikli erkek 3 ayda bir, her saglikli hanimefendi 4 ayda bir kan verebilir ve bu kendi sagligi açisindan da faydali bir durumdur. Buna ragmen kan verme konusunda yeterli hassasiyetin olusmamasi açikçasi kanimiza dokunuyor. O nedenle çalisanlarimizin sergiledigi hassasiyeti önemsiyorum ve tüm hemserilerimizi elleri erdikçe kan bagisinda bulunmaya davet ediyorum. Unutmayalim ki, verecekleri kanla hayat kurtaracaklar, bir derde derman olacaklar, bilmedikleri tanimadiklari insanlarin dualarina mazhar olacaklar. Belki verdikleri kan bir akrabalarinin, komsularinin, belki de kendilerinin acil tedavisinde kullanilacak.”
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285