banner370

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan: "Bu Darbecilerin Kökünü Kazıyacağız"

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) içine yuvalanmış hainlerin kökünü kazıyacaklarını söyledi.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan: "Bu Darbecilerin Kökünü Kazıyacağız"
Kalkınma Bakanı Elvan, vatandaşların demokrasi nöbetine destek vermek üzere Karaman’a geldi. Aktekke Kent Meydanı’nda kalabalığa seslenen Bakan Elvan, şunları söyledi:
"Allah’a, Peygambere değil o Pensilvanya'daki terörist başının sözlerine iman eden bir çakallar sürüsü, bir soysuzlar sürüsü, bu millete ihanet eden, bu millete karşı tankları, uçakları devletin parasıyla, yani sizlerin parasıyla alınmış olan, düşmana karşı kullanacağımız silahlardır. İşte o uçakları, o tankları ve helikopterleri vatandaşlarımıza doğrulttular. Ama bizim büyük milletimiz ve vatandaşlarımız göğüslerini siper ettiler. Biz Türkiye uğruna ölmeye hazırız dediler. Bu vatan bizim dediler, bu ülke bizim dediler, bu bayrak bizim dediler. Bu Türk Silahlı Kuvvetler içerisine yuvalanmış olan teröristler meclisimizi, emniyetimizi, külliyeyi ve cumhurbaşkanımızı bombaladılar ve hedef aldılar. Darbe girişiminin ilk saatlerinde biz darbeye karşıyız diyemediler. Demokrasi, demokrasi diyen ülkeler demokrasiden ne kadar uzak olduklarını, demokrasiyi içselleştiremediklerini gösterdiler. Batılı ülkeler, o gelişmiş dediğimiz ülkeler çok kötü bir sınav verdiler. Halbuki Türkiye’de 79 milyon vatandaşımız, tüm partilerimiz, Adalet ve Kalkınma Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi ve bütün partilerimiz darbeye karşı dimdik ayakta durdular. Sadece partilerimiz değil tüm yazılı ve görsel basınımızda darbeye karşı yayınlarına devam ettiler, Allah onlardan da razı olsun. Halbuki biz, milletimiz olağanüstü hali vatandaşlarımızın özgürlüğü için yaptık. Temel hak ve özgürlükleri için yaptık. Demokrasimizi korumak için yaptık. Ya kime karşı yaptık. Bu olağan üstü hali o darbeci FETÖ’cüler var ya onlara karşı ilan ettik. Onlara olağanüstü hal uygulayacağız. Olağanüstü hal çerçevesinde Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yer alan o darbecilerin kökünü kazıyacağız. Kazımaya zaten başladık. Allah'ın izniyle bir tanesini bırakmayacağız."
Terörist başı Fetullah Gülen'in, batıya hizmet ettiğini itiraf ettiğini ifade eden Bakan Elvan, ''Pensilvanya’daki vatan haini, 'Ben bugüne kadar batıya hizmet ettim. Bundan sonra da batıya hizmet etmek istiyorum' dedi. Türkiye dışında her yere hizmet etmiş bu terörist başı, kendisi itiraf ediyor'' diye konuştu. Elvan konuşmasının sonunda; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, artık evlerinize gidin diyene kadar da demokrasi nöbeti tutmaya devam edileceğini ifade etti.


 
Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2016, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285