banner339

2. Uluslararasi Türkiye Yamaç Parasütü Sampiyonasi Sona Erdi

Dünya Hava Sporlari Federasyonu`nun (FAI) prestijli yamaç parasütü yarismalari kategorisinde yer alan 2. Uluslararasi Karaman XC Türkiye Yamaç Parasütü Sampiyonasi, düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.

2. Uluslararasi Türkiye Yamaç Parasütü Sampiyonasi Sona Erdi

Aktekke Kent Meydani'nda düzenlenen ödül törenine ilimiz Valisi Süleyman Kahraman, Vali Yardimcisi Latif Memis, Il Emniyet Müdürü Lütfü Sönmez, Gençlik ve Spor Il Müdürü Ömer Ersöz ile yamaç parasütü sporculari ve vatandaslar katildi. Vali Kahraman, organizasyonun Karaman için bir prestij projesi oldugunu söyledi.
Karaman'in yamaç parasütü sporu ile yeni tanismasina ragmen ününün tüm dünyaya yayildigini ifade eden Kahraman, "Dünyanin en iyileri Karaman'a gelip, bu etkinliklerimize katiliyor. Bu sene 90'a yakin yamaç parasütü pilotu Karaman'a geldi. Bu sayinin gelecek sene 190 olacagini tahmin ediyorum. Hava sartlarindan dolayi bu yil rekor kirilamadi. Yalniz dünya rekorunun Karaman'da kirilacagina yürekten inaniyorum. Bugün etkinliklerin sadece bir ayagi sona erdi. Eylül ayinda Üniversitelerarasi Yamaç Parasütü Yarismalarini yapacagiz. Engellilerimiz ve sokakta yasayan çocuklarimiz proje kapsaminda yamaç parasütü ile tanisacak. Yine bu sene bir uçus akademisi kuracagiz. Karaman yamaç parasütü sayesinde tüm dünyada taninacak. Bunun olumlu sinyallerini aliyoruz" dedi.
Yarismada Kilbasan beldesi yakinlarindaki Karadag'dan havalanarak Konya'nin Taskent ilçesine 156 kilometrelik uçus gerçeklestiren dünya sampiyonu yamaç parasütü pilotu Alman Pol Takats birincilik, Türk pilot Hilmi Ince ikincilik, Avustralyali pilot Sebastian Beng de üçüncülük ödülünü Vali Kahraman ve Emniyet Müdürü Lütfü Sönmez'in elinden aldi. Ödül töreninde Karaman ile ilgili izlenimlerini anlatan Sebastian Beng, Karaman'a gelmek için birçok sebebi oldugunu söyledi.
Yaptigi uçusta Mersin'in Mut ilçesine indigini ve Karaman'a yoldan geçen bir Karamanli ailenin otomobiline binerek döndügünü belirten Beng, "Beni otomobillerine aldilar, evlerinde misafir ettiler. Bana evin annesi kendi annem gibi ilgi gösterdi. Kendi elleriyle yüzümü, elimi yikadi. Doydugumu söyledigim halde bana daha fazla yemek yemem için israr etti. Ben onda, evimden binlerce kilometre uzakta olmama ragmen kendi annemi gördüm. Bu bile Karaman'a tekrar gelmem için geçerli bir sebep" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285