Yeni Gençlik Mekrezi Karaman’in Gözdesi Olacak

Gençlik ve Spor Bakanligi’nin 81 ilde Gençlik Merkezlerinin fiziksel kosullarinin iyilestirilmesi amaciyla baslattigi yeni Gençlik Merkezleri insaatlari, Karaman’da gençlerle bulusmayi bekliyor.

Yeni Gençlik Mekrezi Karaman’in Gözdesi Olacak

Gençlik ve Spor Bakanligi’nin 81 ilde Gençlik Merkezlerinin fiziksel kosullarinin iyilestirilmesi amaciyla baslatilan yeni Gençlik Merkezleri insaatlari, Karaman’da son derece hizli bir sekilde devam ederek, kisa bir süre içerisinde gençlerle bulusacak.
Karaman’da gençlerin her türlü ihtiyaçlarina cevap verecek sekilde planlanan ve insa edilen yeni Gençlik Merkezi, Karaman için son derece önemli bir yatirim olarak göze çarpiyor.
FAALIYETLER YAYILIYOR
Dalga dalga yayilan gençlik faaliyetleriyle birlikte yürütülen projelerle engelliler de dahil olmak üzere binlerce genç sosyal, kültürel, bilimsel ve sportif etkinliklere katilmaya devam ediyor. Girisimcilik kurslari ile çesitli aktivitelerle gençlere vizyon ve ufuk vermeye çalisan Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor Il Müdürlügü Gençlik Merkezleri tarafindan yine tiyatro, sinema gösterimleri, müzik sölenleri, agaç dikimi, huzurevi ve yetistirme yurdu ziyaretleri, ögrencilerin Karaman’in tarihi ve kültürel degerleriyle bulusturulmasi, anneler günü kutlamasi gibi çok farkli etkinlige imza atildi.
Açilacak olan yeni Gençlik Merkezi ile birlikte gençlere yönelik kurs sayilarinda artis olacagini belirten Spor Il Müdürü Hayati Kisacik, bu kurslarin Ingilizce, Almanca, Osmanli Türkçesi, Arapça, Rusça, Hizli Okuma, Diksiyon, Isaret Dili, Kara Kalem, Kaligrafi, Hat, Ebru, Vitray, Tiyatro, Halk Oyunlari, Def, Baglama, Gitar, Keman, Ney, Piyano, Hali Dokumaciligi, Kitre Bebek, Kaat-i Sanati, Satranç, AutoCad, Taki Tasarimi, Kuran Egitimi Kursu, Yagli Boya, Origami, Model Uçakçilik, Ahsap Boyama, Filografi ve lise son siniflara yönelik YGS hazirlik kursu oldugunu ifade etti.
YÜZLERCE GENÇ PROJELERE KATILDI
Gençlik Merkezlerinin Karaman için çok iyi bir firsat ve ayni zamanda gençler için çok büyük bir yatirim oldugunu belirten Spor Il Müdürü Hayati Kisacik, ‘’ Yeni yapilan Gençlik Merkezlerimizde birçok bransta açilacak ücretsiz kurslarda gençlerimize hizmet verilecek. Sadece sportif aktivitelerle degil, ayni zamanda sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle de gençlerimizin gelisimine katki saglamak amaciyla çalismalarimiz devam edecektir.
Gençlik faaliyetlerini güçlendiren yapilanmayla birlikte üye sayisi, açilacak olan kurs ve faaliyet hedefleri de büyüdü. Gençlik temsilcilerimiz, okullarda belirledigimiz sinif ve bölüm temsilcilerimizle birlikte yürütülmeye baslanan çalismalarla birlikte binlerce gence ulasilirken, yüzlerce etkinlik ve kurs düzenlendi. Yine yeni yapilanma dogrultusunda tüm Karaman’a yayilan sinerjiyle birlikte Gençlik Merkezleri tarafindan yürütülen Gençlik Kamplari, Sehirler ve Kültürler, Gençlerin Iyilik Agaci, Genç Dönüsüm, Büyük Adimlar, Gençlik Sühedanin Izinde, Lider Gençlik kamplari, Ecdada Mektup, Bir Umut da Siz Olun, Güçlü Yarinlara Güçlü Adimlar, Gelecek de Bir Gün Gelecek, Sarikamis Sehitlerini Anma Yürüyüsü, Yaz Etkinlikleri gibi onlarca etkinlik ve projeye binlerce genç katildi’’ seklinde konustu. (Spor Servisi)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285