Tarım Danışmanı Bahçe Kontrollerine Başladı

Ziraat Odası bünyesinde hizmet veren Tarım Danışmanı, Merkez ve köylerde bulunan bahçe kontrollerine başlamıştır.

Tarım Danışmanı Bahçe Kontrollerine Başladı

Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram’ın yaptığı açıklamada; “Tarım Danışmanımızın geçtiğimiz günlerde hizmet vermeye başladığı bölgelerde elma bahçeleri kontrolleri büyük bir hızla devam ediyor. Bu sayede üreticilerimize daha faydalı olabilmek için kontrollerimiz gerçekleşmektedir. Tarım Danışmanımız ilk etapta 60 üretici, 25 bölge, 75 bahçe, toplamda 2425 dekar alan üzerinde çalışma yapmaktadır. Kontrollerde yakın bahçe ve arazilerdeki talepler doğrultusunda da hizmet verilmektedir.
İlerleyen zamanlarda da devam edecek olan kontroller üretimden hasada kadar devam edecektir. Bu sayede üreticilerimizin bahçe sorunları yerinde tespit edilip kullanacağı ilaç, gübre vs. yerinde önerilmektedir.
Tarım danışmanımız kısa sürede yapılan saha çalışmalarında tespit ettiği ilk sorun, korumasız bir şekilde ilaçlama yapılması konusu hakkında yapılan çalışma sonucu ilaçlama kıyafeti ve maskesi temin edilerek üreticilerimize dağıtılmaya başlanmıştır. Ziraat Odası olarak, biz üreticimizi seviyoruz ve onların sağlığını önemsiyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285