İl Müdürü Çalışkan, “Öğretmenlerimiz Öğrencilerimizi Çok Özledi”

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, okulöncesi ve sınıf öğretmenleriyle telekonferans yöntemiyle bir araya gelerek 21 Eylül 2020 Pazartesi günü okulöncesi ve birinci sınıf öğrencilerine kapılarını açarak yüz yüze eğitime geçecek olan okullarda yapılan çalışmaları değerlendirdi.

İl Müdürü Çalışkan, “Öğretmenlerimiz Öğrencilerimizi Çok Özledi”

Katılımcıları selamlayarak konuşmasına başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, 21 Eylül tarihinde okullarda başlayacak olan aşamalı ve seyreltilmiş yüz yüze eğitim öncesinde okulöncesi ve birinci sınıf öğretmenleriyle görüş alış verişinde bulunmak üzere bir araya geldiklerini söyledi. 
“Öğrencilerimize üç altın kuralı; maske, mesafe ve temizlik kurallarını hatırlatın” 
Salgın sürecinin devam ettiğine dikkat çeken İl Müdürü Mehmet Çalışkan günün şartlarına göre eğitimin farklı bir eksene kaydığını belirterek süreç içerisinde öğretmenlerin öğrencilerini özlediğini vurguladı. Mehmet Çalışkan, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları doğrultusunda 21 Eylül 2020 tarihinde aşamalı ve seyreltilmiş eğitim modeliyle okullarımızın kapılarını okulöncesi ve 1. sınıflar için açıyoruz. Öğretmenlerimiz öğrencilerimizi çok özledi. Pazartesi günü öğrencilerimiz okullarımıza gelecek. Bizim yapmamız gereken öğrencilerimize üç altın kuralı yani maske, mesafe ve temizlik kurallarını hatırlatmaktır” dedi. 
“Eğitim yolculuğumuz sizlerin özverisiyle sağlıklı bir şekilde devam edecek” 
Eğitimciler olarak öğrencilerimizi yeni modele göre hazırlayacağız diyerek konuşmasını sürdüren İl Müdürü Mehmet Çalışkan, “Yeni normalleşme döneminde okullarımızda tüm tedbirleri aldık. Sizlerden istirhamım bu süreçte velilerimizle sürekli iletişim halinde olunuz. Minik öğrencilerimize maske, mesafe ve temizlik kurallarını öğretirken veliyle iş birliği içerisinde hareket edin. Bu konuda elinizden gelen gayreti göstermenizi istiyorum. Özellikle şunu belirtmek istiyorum ki pandemi sürecinden itibaren eğitim camiamız tüm kurumlara her türlü desteği verdi, vermeye de devam ediyor. Eğitim yolculuğumuz sizlerin özverisiyle sağlıklı bir şekilde devam edecek çünkü biz sizlere güveniyoruz” diye konuştu. 
Toplantı, karşılıklı görüşlerin ifade edilmesinin ardından iyi dilek temennileriyle son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285