Mehmet Çavas Ilkögretim Okulu’nun Temeli Törenle Atildi

Karaman’da hayirsever vatandas Mehmet Çavas tarafindan yaptirilan 21 derslikli ilkögretim okulunun temeli Karaman Valisi Süleyman Kahraman’in da katildigi bir törenle atildi.

Mehmet Çavas Ilkögretim Okulu’nun Temeli Törenle Atildi

Osman Gazi Mahallesi’nde yaptirilan okulun temel atma törenine, Karaman Valisi Süleyman Kahraman, Belediye Baskani Kamil Ugurlu, Il Milli Egitim Müdürü Sebahaddin Altun, okulu yaptiracak olan Mehmet Çavas, mahalle muhtari Ramazan Kepir ve mahalle sakinleri katildi.
Temel atma töreni öncesi bir konusma yapan hayirsever Mehmet Çavas, bu okulu yaptirmaktan dolayi çok mutlu oldugunu belirterek, tüm varlikli insanlarin okul yaptirmalarini istedi.
Il Milli Egitim Müdürü Sebahaddin Altun’da “2003 yilindan buyana devlet olarak Karaman’da yatirimlara hiz verilmis, Cumhuriyet tarihi boyunca yapilan dersliklerin yüzde 40’i üzerinde derslik yapilmis. Karaman’da Hayirsever vatandaslar tasin altina elini koymus ve egitim alaninda bizde yatirim yapmak istiyoruz demislerdir. Hayirseverler tarafindan Karaman’da suana kadar 249 derslik yapmistir. Bir tane çok amaçli salon, iki tane de çok önemli olan 200 kisilik ögrenci yurdu yapmis. Biz bu degerli vatandaslarimiza egitime sagladiklari katkidan dolayi ne kadar tesekkür etsek azdir. Çünkü her seyin temelinde egitim yatmaktadir. Devlette bunun farkinda oldugu için bütçede en büyük payi egitime ayirmistir” dedi.
Belediye Baskani Kamil Ugurlu, hayirsever vatandas Mehmet Çavas’in yaptiracagi okulun diger hayirseverlere de örnek olmasini temenni ettigini belirtti.
Vali Süleyman Kahraman’da yaptigi konusmada, bir milletin en büyük zenginligi ve gücünün yetistirdigi nesiller oldugunu söyleyerek, “Eger biz çocuklarimizi nitelikli ortamlarda ve nitelikli bir sekilde yetistirebilirsek gelecege daha umutlu bakabiliriz. Bu anlamda bugün burada bir binanin ya da bir yapinin temelini atmiyoruz aslinda. Bugün burada gelecegimizin temellerini atiyoruz. Inaniyorum ki bu okulda yetisecek her ögrenci aziz milletimizi daha yüce noktalara tasiyacaktir.  Bugün burada temelini attigimiz bu okulda yetisecek her ögrenciyle ülkemiz gelecegin dünyasinda daha çok söz sahibi olacaktir. Egitim alaninda yaptiginiz hiçbir yatirim, icra edilen hiçbir hizmet karsiliksiz degildir ve bu karsilik hiçbir maddî degerle de ölçülemez. Çünkü umuda bir deger biçemezsiniz, sevince bir deger biçemezsiniz. Umutlarimizi besleyen ve bize böylesine essiz bir sevinci yasatan degerli hemserimiz Mehmet Çavas beye sahsim ve Karaman adina en samimi duygularla tesekkür ediyorum. Attiginiz bu adim, gösterdiginiz bu cömertlik halkimizin huzur ve refahina ciddi bir katkidir ve bu katki aziz milletimizin gönlünde asla karsiliksiz kalmayacak ve zaman geçse de asla unutulmayacaktir. Ölümle kapanmayan sayfalar vardir, ölümle unutulmayan insanlar vardir. Bu fani hayatta ölümle son bulmayan bir deger ariyorsak, iste bu bir gönüle girebilmekle mümkündür.  Mehmet Bey kardesimiz bu cömertligiyle gerek kendi alinyazisinda ve gerek milletimizin gönlünde hiç kapanmayacak bir sayfa açmistir ve inaniyorum ki bu güzel sehrin her insani kendisine minnettardir. Sözlerime son verirken kendisine tekrar tesekkür ediyor, bu güzel eserin ilimize, ülkemize ve insanliga hayirlar getirmesini temenni ediyorum. Dilerim ki bu okulda yetisecek nesiller sadece ülkemizin degil insanligin da umudu olsunlar” diye konustu.
Yapilan konusmalarin ardindan bir yil içerisinde tamamlanmasi beklenen 21 derslikli ilkögretim okulunun temeli Vali Süleyman Kahraman, isadami Mehmet Çavas, Milli Egitim Müdürü Sebahaddin Altun ve Belediye Baskani Kamil Ugurlu tarafindan atildi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285