Besyo Özel Yetenek Sinavlari Basladi

Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi Beden Egitimi ve Spor Yüksekokulu özel yetenek sinavi basladi. Sinavlar, adaylarin ekonomik açidan magduriyetlerini önlemek amaci ile 3 günde tamamlanacak.

Besyo Özel Yetenek Sinavlari Basladi

Elemeli koordinasyon, kosu ve brans sinavlarindan olusan özel yetenek sinavinda, tüm sinavlar tek hak olarak uygulanacak.
Bu yil Beden Egitimi ve Spor Yüksekokulu’na 10 milli sporcu, 20 bayan, 30 erkek olmak üzere toplam 60 ögrenci alinacak. Basvuran aday sayisi ise; bayanlarda 126, erkeklerde 353 oldu. Milli sporculardan da 12 aday özel yetenek sinavlari için basvuru yapti.
Adaylardan ulusal ve uluslararasi düzeyde derecelere sahip olma, milli takimlarda yer alma gibi sportif basarilarini belgeleyenlere, Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi’nin belirledigi puan tablosuna göre ek puan verilecek.
Beden Egitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Osman Çevik, yaptigi açiklamada “Sinava alinan adaylarla ilgili tüm bilgiler ÖSYM ve GSGM’den dogrudan aliniyor ve adaylarin belgeleri ile karsilastiriliyor. Böylece sahtecilik önleniyor. Ayrica giriste tüm adaylarin resimleri tek tek çekilerek sinava salonuna geçiriliyor ve içeride de ögretim elemanlari tarafindan videoya kaydediliyor.  Spor Salonundaki etaplarda alinan skorlari, disarida bekleyen adaylar ve aileleri aninda büyük bir ekrandan izleyebiliyor. Otomasyon sistemi ile yapilan seçimler seffaf, objektif ve söylentilerden uzak olarak gerçeklesmektedir” dedi.
Özel yetenek sinavlarinin ikinci günündeki 800 metre bayanlar ve 1500 metre erkekler kosu yarismalari Kemal Kaynas Stadyumunda yapilacak. 1 Temmuzda yapilacak olan brans sinavlari için adaylarin futbol için Kemal Kaynas Stadyumunda; voleybol, hentbol ve basketbol için ise Anadolu Ögretmen Lisesi Spor Salonunda bulunmalari gerekiyor.
Beden egitimi ögretmenleri yetistirmek üzere egitim programlari uygulayan Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi Beden Egitimi ve Spor Yüksekokulu’ndan simdiye kadar 450 ögretmen adayi mezun oldu. Dünya, Avrupa ve Türkiye dereceleri, Kirkpinar Baspehlivani gibi çesitli müsabakalarda üstün dereceler kaydeden yüksekokulda 12 ögretim elemani bulunuyor. Ayrica Beden Egitimi ve Spor Ögretmenligi alaninda yüksek lisans programi yapiliyor.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285