Karaman’da Avcıbaşı Atilla Şahin Oldu

Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Avcılık, Atıcılık, Balıkçılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Avcıbaşı Kupasında ödüller sahiplerini buldu.

Karaman’da Avcıbaşı Atilla Şahin Oldu
Fikret Ünlü Atış Poligonu’nda sabah 08.30’da başlayan Valilik Avcıbaşı Kupasına farklı il ve ilçelerden toplam 275 sporcu katıldı. 14 yaş altı ve 12 yaş altı kategorilerinin de yer aldığı yarışlarda bu yıl diğer yıllardan faklı olarak kulüplerde yer aldı. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Avcıbaşı Kupası yarışları için özel olarak hazırlanan Fikret Ünlü Atış Poligonu’nda çok sayıda sporsever tribünden ve özel alanlardan yarışları yakından takip etti.
Fikret Ünlü Atış Poligonu’nda gerçekleştirilen Avcıbaşı Kupası ödül törenine Karaman Valisi Murat Koca, Ak Parti Karaman Milletvekili Recep Şeker, Ak Parti Karaman İl Başkanı Nazmi Ünlü, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Ahmet Akca, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, Spor Şube Müdürü Mustafa Karadeniz, Avcılık Atıcılık Amatör Balıkçılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü Derneği Başkanı Hilmi Gül, Atıcılık ve Avcılık il temsilcisi Hüseyin Özkaya, sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı. Büyük bir çekişme içerisinde geçen yarışlarda yılın avcıbaşı Atilla Şahin olurken ikinci Fatih Eser, üçüncülüğü ise Mehmet Ali Tankişi ve Mustafa Oflaz paylaştı. Usta Atıcılar kategorisinde Metin Kurt birinci, Ali Seyhan ikinci, Ahmet Kaya üçüncü olurken bu yıl ilk defa gerçekleştirilen kulüpler arası yarışlarda ferdi kategoride Hilmi Gül birinci, Hasan Şimşek ikinci, Mehmet Gümüş üçüncü, takımlar kategorisinde ise Karaman Avcılar Kulübü birinci, Mersin Silifke Avcılar Kulübü ikinci, Kazım Karabekir Avcılar Kulübü üçüncü oldu. Müsabakalar sonunda düzenlenen kupa töreninde dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları Vali Murat Koca ve protokol üyeleri tarafından verilirken müsabakalarda genel klasmanda dereceye giren sporculara, Vali Murat Koca ve protokol üyeleri tarafından tüfek hediye edildi.
Katılımın yoğun olduğu Avcıbaşı Kupasına toplam 275 sporcu katılırken üçüncüsü düzenlenen Avcıbaşı Kupasında yarışmacılar usta atıcılar ve avcılar olmak üzere iki kategoride sabit hedef, hareketli hedef ve sporting branşlarında mücadele ettiler. Avcıbaşı Kupası yarışmaları, müsabaka sonunda gerçekleştirilen hediye çekilişi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 
Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2016, 16:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285