banner339

Karaman-Eregli Karayolu Bölünmüs Yol Olacak

AK Parti Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün, Karaman-Eregli kara yolunun bölünmüs yol yapilmasi isinin 2013 programina alindigi ve ihalesinin yapilacagini bildirdi.

Karaman-Eregli Karayolu Bölünmüs Yol Olacak

Akgün, yaptigi yazili açiklamada Hükümetin 2013 programinda bu yolun bölünmüs yol yapilmasinin yer almadigini, ancak yürütülen çalismalar sonucunda bu yolun vakit geçirmeksizin yapimina baslanmasina karar verildigini belirtti.
Bu yolun bölünmüs yol olmasi için önemli sebepler oldugunu ifade eden Akgün, sunlari kaydetti:
"Karaman Organize Sanayi Bölgesi'nde yapilan ihracat miktarinin artmasi, Mersin Limani'na Karaman-Eregli Yolu'ndan ulasilmasi, Eregli Seker Fabrikasi'na pancarin bu yolla tasinmasi, Ayranci'da mermer ocaklarinin faal çalismasi, önümüzdeki yillarda özellikle burada günes enerjisi konusunda ciddi yatirimlarin yapilacak olmasi Karaman-Eregli Yolunun önemini bir kat daha arttiriyor. Ulastirma, Denizcilik ve Haberlesme Bakani Binali Yildirim, Konya Karayollari Bölge Müdürlügü sahasinda olan yollardan sadece Karaman-Eregli Bölünmüs Yolu'nun yeni bir yatirim olarak programa alinmasi ve ihalesinin 2013 yilinda yapilmasi talimatini verdi. Bu gelismenin, Karaman ve bölgesine ekonomik alanda katkida bulunacagina inaniyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285